7 krótkich wiadomości ze świata – 02.03.2023

Opublikowano: 02.03.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3974

Przegląd informacji z zagranicy.

1. Specjaliści z University of Washington w Stanach Zjednoczonych przeprowadzili eksperyment, podczas którego zademonstrowali interfejs pozwalający na przekazywanie sygnałów z jednego mózgu do drugiego za pośrednictwem internetu.

2. „KE uruchamia wraz z Polską […] inicjatywę dotyczącą ukraińskich dzieci. […]. Szacuje się, że od początku inwazji rosyjskie siły wysłały tysiące ukraińskich dzieci do Rosji” – poinformowała Komisja Europejska. Według KE wywożenie dzieci z terenów wojennych i przekazywanie do adopcji to „dramat społeczny, tragedia i zbrodnia”.

3. Sąd w Swansea w Walii skazał rodziców niepełnosprawnej 16-letniej córki na kary 7,5 i 6 lat więzienia za utuczenie jej na śmierć jedzeniem z fast foodów. Kaylea Titford w chwili śmierci ważyła 146 kilogramów. Jej pokój był zagracony i ekstremalnie brudny. Nie potrafiła wyjść z łóżka, korzystać z toalety i od 9 miesięcy nie miała kontaktu z lekarzem.

4. Klimatystka Greta Thunberg z dziesiątkami aktywistów protestowała w poniedziałek przed wejściem do norweskiego ministerstwa energii w Oslo przeciwko… farmom wiatrowym, ponieważ zagrażają rdzennej ludności lapońskiej.

5. Niderlandzka policja odnotowała w 2022 roku rekordową liczbę zgłoszeń gwałtów i seksualnych napaści. To najwyższy wynik w historii państwa i wzrost o 1,1 tys. przypadków więcej, niż w 2021 roku. Brak informacji o narodowości sprawców.

6. Niderlandzka policja aresztowała trzech cyberprzestępców w wieku od 18 do 21 lat, którzy szantażowali tysiące firm na całym świecie sprzedażą wykradzionych baz danych. Byli bezczelni — sprzedawali je nawet wtedy, gdy otrzymali okup. Wyłudzili miliony euro.

7. Niemiecka policja ściga dzieci, które zbezcześciły zbiorową mogiłę w obozie koncentracyjnym Buchenwald pod Weimarem, zjeżdżając z niej na sankach. Według stacji MDR „zgłoszono zakłócanie spokoju zmarłych”.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: PAP, tvp.info, InneMedium.pl
Źródło: WolneMedia.net

15

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.