7 krótkich wiadomości z kraju – 22.02.2023

Opublikowano: 22.02.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4160

Przegląd krajowych informacji na różne tematy.

1. „Produkt […] był […] dopuszczony do spożycia przez powołane do tego instytucje, co zostało sprawdzone przez personel Przedszkola” – informuje Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka we Wrześni wyjaśniając, dlaczego częstowania dzieci robakami nie konsultowano z rodzicami i ignorowano możliwość wystąpienia alergii. Winę zwalono na dziecko, które przyniosło „robaczywą żywność”.

2. Bytomscy policjanci zatrzymali poszukiwanego w celu odbycia kary więzienia 37-latka. Zwrócił na siebie uwagę wymachując kijem hokejowym. Odpowie jeszcze za posiadanie 1 grama narkotyków i próbę wręczenia po wytrzeźwieniu 500 zł łapówki.

3. 59-letni kierowca autobusu staranował strzeżony przejazd kolejowy w Zabrzu, po czym kontynuował kurs, jak gdyby nic się nie stało. „Zbiegł w miejsca zdarzenia”, a raczej „odleciał”, ponieważ według narkotestera był na haju.

4. 17-letni piłkarz Ruchu Radzionków podczas treningu stracił przytomność. Natychmiastowa reanimacja przywróciła mu tętno i oddech, a śmigłowiec przetransportował na pogotowie.

5. „[…] tylko w 2022 r. z polskiego rynku wyparowało ponad 1,5 tys. firm taxi. Rok do roku to 3-procentowy spadek” – podaje gazeta „Rzeczpospolita”. Do końca 2023 roku liczba firm taksówkarskich może spaść poniżej 50 tysięcy.

6. „Agresora przewożono volkswagenem transporterem, w zakratowanej części dla osób zatrzymanych. O godz. 4.50, podczas dojazdu do szpitala, […] 55-latek osunął się. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz, powiadomili dyżurnego komisariatu i rozpoczęli akcję reanimacyjną” – czytamy w komunikacie policji z Knurowa tłumaczącej się ze śmierci aresztowanego mężczyzny.

7. Ciało pedagogiczne XII LO w Poznaniu podglądało ciała uczniów w toaletach pod pretekstem walki z wandalizmem. Według ucznia kamery filmowały „wnętrze kabin oraz osoby z nich korzystające, nie mówiąc o pisuarach”. Według wicedyrektorki monitorowały lanie wody z kranów, a nie moczu z nastolatków. Nie wiadomo, czy to prawda, bo nagrania skasowano a kamery dezaktywowano.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: KMP Gliwice, KMP Bytom, KMP Zabrze, Tarnogorski.info, PAP, eDziecko.pl
Źródło: WolneMedia.net

19

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.