51% Kanadyjczyków uważa, że religie wyrządzają więcej złego, niż dobrego

Opublikowano: 25.07.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 5

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na terenie Kanady przez firmę Ipsos, 51% Kanadyjczyków uznaje religie za szkodliwe. Badania wskazują również, że niechęć do wyznawców religii jest wyższa niż sprzed lat.

Ankieta została przeprowadzona w dniach 20-23 marca 2017 roku na 1001 mieszkańcach Kanady. Prowincja Quebec okazała się najbardziej sekularna – aż 62% badanych stwierdziło, że religie wyrządzają więcej zła niż dobra. Co więcej, 13% ankietowanych przyznało się, że straciłoby szacunek do danej osoby gdyby okazało się, iż jest wierząca (18% w przypadku prowincji Quebec). Jednocześnie tylko 24% badanych uważa ludzi religijnych za bardziej moralnych, ale aż 90% nie odczuwałoby dyskomfortu w obecności osób o innym wyznaniu.

W ostatnich latach ogólna niechęć do religii wzrosła. W 2011 roku, 44% ankietowanych postrzegało religie jako szkodliwe, zaś 32% badanych twierdziło, że osoby wierzące są “lepsi” od niewierzących.

Dla porównania, ankieta z 2014 roku przeprowadzona w Wielkiej Brytanii wskazuje na podobny trend wśród tamtejszej społeczności. Ponad 60% mieszkańców tego wyspiarskiego państwa uznało, że religie powodują więcej problemów niż rozwiązują. Ponad 12% ankietowanych stwierdziło, że ateiści są bardziej moralni od wierzących w porównaniu do 6% badanych, którzy uważają, że jest odwrotnie. Ponadto, 8% Brytyjczyków określiło siebie jako bardzo religijnych a ponad 60% jako niereligijnych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: GlobalNews.ca, HuffingtonPost.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

Brawo. Pozazdroscic takiego kolektywu.