500 000 miejsc pracy zagrożonych

Opublikowano: 01.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1888

Dla ponad 500 000 pracowników koncertowych Instacart realizujących zamówienia spożywcze w sieciach supermarketów, takich jak między innymi Giant, Food Lion, Costco, usługa dostawy bada sposoby, w jakie może wyeliminować pracowników poprzez zatrudnianie robotów w magazynach, zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez „Financial Times”.

Każdy, kto zakłada maskę, a teraz może dwie lub trzy i robił w tym roku zakupy w dużej sieci spożywczej, zauważył, że wielu z nich, młodzi milenialsi, biegają po sklepach w zielonych koszulach Instacart, realizując zamówienia.

Podczas gdy ta innowacyjna usługa dostarczania była niczym innym jak gwiazdą podczas pandemii wirusów, startup z San Francisco bada sposoby automatyzacji procesu kompletacji.

„Zeszłej wiosny Instacart wysłał zapytania ofertowe do co najmniej pięciu firm oferujących systemy robotyczne, które będą odbierać towary z specjalnie zbudowanych” ciemnych „magazynów zamiast z półek sklepowych” – powiedział FT.

Źródła podały: „Instacart początkowo wyraził chęć otwarcia aż 50 magazynów obsługiwanych przez roboty w całych Stanach Zjednoczonych w ciągu około roku”.

Nie zawarto żadnej umowy z producentami robotyki, aby zrealizować plany automatyzacji Instacart. Dzieje się tak, gdy Walmart i Amazon są zakorzenione w wojnie z dostawami w handlu elektronicznym, w ramach której w całym kraju powstają sieci zrobotyzowanych centrów mikro-realizacji.

Źródło podało, że nie było zainteresowania ze strony graczy w sklepach spożywczych, którzy zorientowali się w planach Instacart.

Brittain Ladd, konsultant ds. Łańcucha dostaw, powiedziała, że ​​ostatecznym celem Instacart jest zostanie „internetowym sprzedawcą artykułów spożywczych i wykorzystywanie centrów mikro-realizacji zamówień do realizacji ich zamówień”.

Instacart powiedział FT, że pracownicy „nadal będą odgrywać ważną rolę” w firmie. „Chociaż nie mamy dzisiaj żadnych aktualizacji do udostępnienia, stale oceniamy nasze usługi w ścisłej współpracy z prawie 600 sprzedawcami, z którymi współpracujemy. Cały produkt i model Instacart opiera się na byciu głównym sojusznikiem naszych partnerów detalicznych”. „Jesteśmy zaangażowani we wspieranie naszych stałych partnerów i kontynuujemy inwestowanie i odkrywanie nowych narzędzi i technologii, które wspierają potrzeby ich klientów i dodatkowo umożliwiają ich firmom rozwój i skalowanie w dłuższej perspektywie”.

Niepokojące jest to, że dla Instacart pracuje ponad pół miliona osób. Jeśli widzimy przyszłe wdrożenie automatyzacji Instacart, bez wątpienia spowoduje to wyższe bezrobocie technologiczne.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WiciPolskie.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.