50% senatorów uważa, że tylko kobieta może zajść w ciążę

Opublikowano: 14.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1562

Na zadanie szkolne „podaj przykład demokracji”, mamy wiele gotowców. Właśnie doszedł kolejny. Podczas uchwalenia ustawy o redukcji inflacji w Senacie, wszystkich 50 Demokratów głosowało przeciwko poprawce, która miała na celu zdefiniowanie ciąży jako stanu dotyczącego wyłącznie kobiet.

Poprawka została wprowadzona przez senatora Republikanów Marco Rubio, który stwierdził: „Ponieważ tylko biologiczne kobiety mogą zajść w ciążę, zaproponowałem poprawkę ograniczającą nasze federalne programy ciążowe do biologicznych kobiet”. Wyniki głosowania: wszystkich 50 Republikanów „za”, wszystkich 50 Demokratów „przeciwko”.

Marco Rubio powiedział: „Kilka minut temu spojrzałem wstecz na 5500 lat historii ludzkości, i jak dotąd każda ludzka ciąża dotyczyła biologicznej kobiety”. Warto tutaj zwrócić uwagę na samo słownictwo – co to znaczy bowiem „biologiczna kobieta”? Czy można być kobietą „niebiologiczną”? „W związku z tym jedyne, co staram się zrobić, to upewnić się, że prawo federalne jest jasne, ponieważ każda ciąża, jaka kiedykolwiek istniała, dotyczyła biologicznej kobiety, a nasze przepisy federalne odzwierciedlają dostępność programów ciążowych do jedynych osób zdolnych do zajścia w ciążę: biologicznych kobiet”.

Demokratyczna senator Patty Murray odpowiedziała Rubio, stwierdzając, że „to naprawdę oburzające, że Republikanie próbują mówić o ciąży, kiedy w tym kraju teraz zmuszają kobiety do pozostania w ciąży bez względu na okoliczności, wprowadzając okrutne i ekstremalne zakazy aborcji”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Summit News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.