50 000 włoskich restauratorów ignoruje lockdown

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1661

Ogromny akt obywatelskiego nieposłuszeństwa ma na celu prowadzenie działalności jak dotychczas, pomimo podjętych działań „przeciwko Covid”.

W piątek 15 stycznia, ponad 50 000 restauratorów otworzyło swoje restauracje. Tym samym to akt masowego obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec środków „antycovidowego” lockdownu, które poważnie zaszkodziły restauracjom, zwłaszcza małym rodzinnym firmom. Ruch ten, rozprzestrzeniający się w mediach społecznościowych pod hashtagiem #IoOpro, jest największym aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa w całym kraju od czasu rozpoczęcia lockdownu.

Włoski poseł opozycji Vittorio Sgarbi poparł ruch, mówiąc w wywiadzie: „Otwórzcie się i nie martwcie się, w końcu sprawimy, że ostatecznie udławią się swoimi grzywnami”.

Włoski rząd już stoi w obliczu wewnętrznego konfliktu i kryzysu, możliwe są przedterminowe wybory. Podobny ruch rozpoczął się już w Meksyku 12 stycznia, kiedy to setki właścicieli restauracji zebrało się, aby zaprotestować przeciwko lockdownowi.

Protest „Jestem otwarty” rozprzestrzenia się także w Europie, jego odmiany mają już miejsce w niemieckojęzycznej Szwajcarii (#Wirmachenauf) i Polsce (#OtwieraMY). Warto przypomnieć, iż bez względu na to, jak bardzo wydaje się, że nowa normalność rozprzestrzenia się bez społecznego sprzeciwu, wcale tak nie jest. Ludzie na całym świecie stawiają opór gdzie tylko mogą. O to właśnie chodzi w „Covid Positive”.

Tłumaczenie: MrEnigmatis
Źródło oryginalne: Off-Guardian.org
Źródło polskie: MrEnigmatis.wordpress.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,69 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Ludzie się budzą, wreszcie!

3steta
Użytkownik
3steta

Rządy mogą stać się jeszcze bardziej totalitarne na całym świecie i mogą wprowadzić takie kary i obostrzenia, że aż klapki spadną. Dobrze jest gdy ludzie walczą. W teorii to rząd jest dla ludzi, a nie na odwrót.