5 mln Amerykanów kupiło broń po raz pierwszy

Opublikowano: 06.09.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 473

W 2020 roku prawie 5 milionów Amerykanów kupiło broń po raz pierwszy National Shooting Sports Foundation przeprowadziła ankietę wśród sprzedawców broni palnej, z której wynika, że ​​za 40% sprzedaży odpowiadają osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały broni.

NSSF śledzi kontrole przeszłości związane ze sprzedażą broni w oparciu o National Instant Background Check System (NICS) FBI. Za okres od stycznia do lipca 2020 r. dokonano rekordowej liczby 12,1 miliona takich kontroli, co stanowi wzrost o 71,7 procent w porównaniu z 7,1 miliona w okresie od stycznia do lipca 2019 r.

Prawie 5 milionów osób w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 weszło w posiadanie broni po raz pierwszy

Dane pokazują, że 58% wszystkich zakupów broni palnej dotyczyło kobiet i czarnych mężczyzn.

Czy obawa przed wojną domową jest realistyczna? Ludzie kupujący broń nie są głupi ani sprytni. Są realistami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o