474 policjantów do zwolnienia bo zaczynali w MO

Opublikowano: 24.11.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 737

Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, zapowiedział, że funkcjonariusze, którzy dziś pełnią kierownicze funkcje w policji, a zaczynali swoją karierę w MO, stracą pracę.

“Takich osób jest 474 w polskiej policji, i stanowią oni 16,5 proc. wszystkich osób pełniących funkcje kierownicze. To jest znacząca jeszcze liczba, bo należy ją zestawić z liczbą, która pokazuje, ile w ogóle milicjantów jeszcze jest w policji – a jest ich 8,5 proc. w całej 100-tysięcznej formacji” – zapowiedział Zieliński podczas swojej wizyty w Poznaniu.

W zasadzie wiceminister dał komendantom wybór, czy zdecydują się ich zwolnić. Ale dał wyraźnie do zrozumienia, że daje dwie opcje (zwalniać bądź nie zwalniać), z których tylko jedna opcja jest opcja słuszną: “komendanci na swoich szczeblach podejmują decyzje, ale resort oczekuje, że te decyzje zostaną zrealizowane do końca roku”.

“Jestem przekonany, że zostaną zrealizowane, bo czas najwyższy po ponad 26 latach Polski niepodległej, Polski suwerennej, żeby formacje państwowe, które powstały właśnie w wolnej Polsce, mogły już w swoich szeregach w funkcjach kierowniczych mieć tych, którzy zaczynali w nich służbę, a nie wcześniej, w PRL-u” – tłumaczył Zieliński. “My nikogo nie usuwamy ze służby. W policji mogą dokończyć swoją służbę ci, którzy zaczynali w MO, ale nie będą już pełnili funkcji kierowniczych.”

PiS ewidentnie chce zrobić czystki w służbach. Formalnie określa to tak: chce dać szansę “tym funkcjonariuszom, którzy także mają już uprawnienia emerytalne, a którzy swoją pracę rozpoczęli już w strukturach policji, która powstała na mocy ustawy z kwietnia 1990 roku”.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Prometeusz 24.11.2016 11:49

  Ciekawe, czy gdyby zaczynali w granatowej policji, to neokomunisci ze strajk.eu tez by protestowali…?

  Nie, zebym popieral POPiS, ale w tym przypadku probuja czegos rozsadnego (tylko na zbyt mala skale, no i z pelna hipokryzja – ‘swoich’ towarzyszy i kolesi to chronia)

 2. Tom 24.11.2016 13:33

  Czy rozsądnego, to trudno powiedzieć, trzeba by zobaczyć, co robili za PRLu i teraz. To, że służyli za czasów okupacji nie oznacza, że teraz źle służą. Spotkałem się z kilkoma sytuacjami, gdzie za PRLu było normalniej, niż teraz, np. obecne wystawianie mandatów za co się da, aby wystawić ich jak najwięcej i być może część z tych starszych funkcjonariuszy ma jednak normalniejsze podejście, niż ci młodzi.

 3. Konter 24.11.2016 22:06

  W Łódzkim jednego komendanta co zaczynał w MO wysłali na zieloną trawkę już miesiąc temu.

 4. gajowy 25.11.2016 10:46

  Pamiętam za PRL jak robiły się gdzieś korki (nie tak czesto jak dzisiaj ale zdarzało się) to przyjeżdżała “wstrętna” milicja i ręcznie sterując ruchem rozładowywała korki. Dzisiaj Panom policjantom to zwisa że są korki oni są od biznesu – łapania na mandaty (i ewentualnie od modlenia się przed kamerami).

 5. robi1906 25.11.2016 11:49

  Pod względem prawnym jest to dyskryminacja, wygrają w każdym sądzie pracy.

 6. Feneghar 26.11.2016 23:35

  Smutne, że liczy się, gdzie się zaczynało, a nie liczą się realne zasługi i służba. Rozumiem, że pan komendant ś. p. Marek Papała także będzie na cenzurowanym, bo przecież zaczynał w MO to nie mógł być dobry.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.