415 ciał dzieci w grobie katolickiego sierocińca

Opublikowano: 28.11.2017 | Kategorie: Historia, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 421

“Analiza zapisów pokazuje, że jedna trzecia zmarłych miała 5 lub mniej lat. Dwadzieścia cztery osoby, które zmarły, miały więcej niż 15 lat, a większość zgonów miała miejsce w latach 1870-1930” – dziennikarze śledczy BBC.

Raport z przerażającego śledztwa w katolickim sierocińcu zostanie w pełni opublikowany w tym tygodniu. Jednak do tej pory śledztwo doprowadziło do odkrycia masowego grobu zawierającego ciała ponad 415 sierot w tym niemowląt, małych dzieci i dzieci w wieku powyżej 10 lat. Skrzętne dochodzenie w tej sprawie przeprowadzone zostało także przez dziennikarzy śledczych “Sunday Post” i BBC. To dzięki pracy owych zespołów mroczny sekret katolickiego sierocińca Smyllum Park mógł ujrzeć światło dzienne.

Według dziennikarzy „Sunday Post”, śledztwo prowadzone przez organy państwowe wykazało, że ponad 415 młodych ludzi zostało pochowanych w zbiorowym grobie. To odkrycie wywołało z kolei społeczne oburzenie i konsternacje. Jak donosi BBC, Siostry Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo, które prowadziły dom i trzymały nad nim całkowitą pieczę a zatem sprawowały pełnią kontrolę nad sierocińcem, odmówiły jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie, co jeszcze mocniej niepokoi i zastanawia tamtejszą społeczność.

Były pierwszy minister, Jack McConnell powiedział, że to haniebne, iż wciąż czekają na prawdę i sprawiedliwość ofiary oraz rodziny ofiar tego typu ukrywanych zbrodni. Dalej McConnell dodaje: “To przełomowe odkrycie ujawnia, że wiele dzieci mogło zostać pochowanych w tych nieoznaczonych grobach. Po tylu latach milczenia musimy poznać prawdę o tym, co się tutaj wydarzyło, dlaczego ukrywano śmierć ponad 400 dzieci, co powodowało, że prawda nie mogła wyjść na jaw i wreszcie, co tutaj się wydarzyło?”

Dziennikarze śledczy BBC ujawniają kolejne fakty przerażającego odkrycia. “Analiza zapisów pokazuje, że jedna trzecia zmarłych miała 5 lub mniej lat. Dwadzieścia cztery osoby, które zmarły, miały więcej niż 15 lat, a większość zgonów miała miejsce w latach 1870-1930. Niektóre dzieci zostały wysłane do sierocińca Smyllum Park z innych miejsc w centralnej Szkocji. Dokumenty pogrzebowe zostały odkryte w Glasgow jedynie dla dwóch zmarłych. Szokujące jest także to, iż śmiertelność dzieci w sierocińcu prowadzonym przez katolików była o 300 procent wyższa niż najwyższa śmiertelność szkockich dzieci kiedykolwiek zarejestrowana.”

Dochodzenie w tej koszmarnej sprawie masowego grobu rozpoczęło się już w 2003 roku, kiedy to dwaj mieszkańcy sierocińca Frank Docherty oraz Jim Kane podjęli starania mające na celu ujawnienie prawdy. Interesujące są ich wypowiedzi na temat wydarzeń, do jakich dochodziło w tamtejszym sierocińcu. “Zapewne każdy wie, że życie dzieci w sierocińcach nie jest czymś łatwym, zazwyczaj jest to koszmar i nic więcej. Są jednak sytuacje gdzie ów koszmar przeradza się w piekło na ziemi. Nie chcemy rozpowszechniać złudnych podejrzeń i teorii, jednak śledztwo, które zostanie przeprowadzone w tej sprawie pokaże prawdziwe oblicze Smyllum Park. To tutaj życie wielu osób kończyło się nim jeszcze nie zdążyło się dobrze rozpocząć” – uważa Jim Kane.

Niestety jak później się okazało, śledztwo w tej sprawie szło bardzo ociężale, wielu uważało, wprost, że ze względu na powiązania z Kościołem dąży się do wyciszenia całej sprawy i jak najszybszego zamknięcia tematu. Jednak dzięki interwencji dziennikarzy BBC oraz “Sunday Post” prawda powoli wychodzi na jaw. Dziś informacje w tej sprawie są już na tyle rozpowszechnione na świecie, że nie jest rzeczą możliwą, aby sprawa grobu zawierającego ponad 415 ciał dzieci została zapomniana i przemilczana przez świat i współczesną cywilizacje.

Wiele doniesień o nadużyciach w domu opieki zostało również odkrytych przez “Sunday Post” dosłownie w ostatnich miesiącach. Raport wymienia między innymi bicie, ciosy, publiczne upokorzenia i psychiczne znęcanie się. Siostry Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo odmówiły publicznego wystąpienia w sprawie któregokolwiek z tych ostatnich doniesień. Jednak powstaje pytanie czy w tym przypadku milczenie jest słusznym krokiem?

Autorstwo: Zespół “Globalnego Archiwum”
Źródło: Globalne-Archiwum.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Odpowiadając temu księdzu jak papieskiemu światłu. Światłu o Którym rozmyślają.

“O grzechu, jaki popełniam codzień, jestem świadom codzień, jeśli go popełniam. Lub nierobiąc nic zwiększam go.
Niechęć popełniana. Wołam szukam A. Ah …
Chroń mnie przed tym Ty mój. Chroń!

Nie bądż mym udziałem. Nie dotykaj wcale.
Nie daj myśleć alem. Ale jestem dalej.
Stój zła myśli Zamilcz. Znikaj znikaj. Amen.
Stop.

Wolny od popełniania. Śpię. Śpię śpię.
Wolny od zaniechania. Prę. Prę. Prę.

Kocham Cię. Tu budzę.”

O tym, kto przekleństwo Ojca na Jego stworzenie podlewa barwą życia decyduje On. Wypowiadający nasz byt i jestestwo.
Zarówno swiatlosc jak i niebyt. Jego to domeny. I Jego i kościoła, który rzeczywiście jest W Nim i Stałe widzi Jego Światło. Służąc Mu. I Jego sługom. Miłością i Litościwością.

A ja kocham z tą małą różnicą że teraz mój kościół to również masdżid jak i synagoga. Jak i cała ta Planeta. Która wola Pana.
A ja nigdy w modlitwie nie zwracam poza Mono.
Prosząc za mono i więcej jak stereo.
W ciszy i śpiewie duszy:

“El.
Ommmmm!

Wola ego. I kocha ego.
Eho wola.
Onnnnnnn!

Ja aaa. Ah
Kocham. Tak. A

I Tyś, Któryś mnie powołał. A”

Może mi Rzym wybaczy…
…ważniejsze by chciał wybaczyć i wybaczył i przyjął po zmartwychwstaniu i nie rozliczał. I wstydu oszczędził. On. Samoistny. I wraz z Nim witali ci, których na Wesele zaprosił.

“A. Ah.”