40 tys. imigrantów zostanie wydalonych z Izraela

Opublikowano: 22.11.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Izraelski Kneset przegłosował likwidację obozu dla imigrantów w Holot na pustyni Negew. Kilka tysięcy osób, które tam przebywa po zwróceniu się o azyl w Izraelu będzie musiało wyjechać, jeśli zechce uniknąć więzienia. Premier Beniamin Netanjahu zapowiedział jednocześnie deportację wszystkich 40 tys. imigrantów z Erytrei i Sudanu do „państw trzecich” Afryki.

Najpierw rząd podjął jednomyślną decyzję o likwidacji obozu w Holot, parlament zatwierdził ją przy kilku głosach sprzeciwu deputowanych syjonistyczno-lewicowej partii Meretz. Szczególnie mocne przemówienie w Knesecie wygłosiła Tamar Zandberg z Meretzu: „Straciliście głowę? Tu nie chodzi już o populizm , lecz wartości podstawowe. O zdolność odróżnienia dobra od zła!”.

Rząd argumentował, że utrzymanie imigrantów z Holot jest zbyt drogie, a większość z nich nielegalnie przekroczyła granicę. Obóz był przygotowany na przyjęcie 1200 imigrantów, lecz liczba ta została kilkakrotnie przekroczona. Mieszkańcy Holot będą mieli trzy miesiące na opuszczenie Izraela. Jeśli tego nie zrobią, pójdą do więzienia przed przymusowym wydaleniem.

Jednocześnie premier Netanjahu ogłosił umowę z „afrykańskimi państwami trzecimi” o przyjęciu przez nie 40 tys. Erytrejczyków i Sudańczyków, którzy od lat przebywają poza obozem. Są na wolności, lecz pozbawieni praw. W sierpniu premier obiecał żydowskim mieszkańcom południowych przedmieść Tel-Awiwu, gdzie powstało skupisko imigrantów, że „ureguluje ten problem”. Obecność Afrykanów powodowała niepokoje społeczne, szczególnie pogromy na imigrantach i rasistowskie manifestacje.

Rząd nie podał oficjalnie z jakimi „państwami trzecimi” podpisał umowę, ale prasa donosi, że chodzi o Rwandę i Ugandę, które w zamian za nieujawnione korzyści, zgodziły się przyjąć wszystkich, którzy się na to zgodzą. Podobnie jak w przypadku Holot, alternatywą braku zgody będzie więzienie, więc rząd jest dobrej myśli.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Od dziś wszystkie zarzuty przeciwko Polsce i Polakom o nieprzyjmowanie nachodźców powinny być komentowane w świetle działań Izraela.

gajowy
Użytkownik
gajowy

@donkey
Izrael ma monopol na rasizm. Dlatego jest to tak zaciekle zwalczane na świecie.

Murphy
Użytkownik
Murphy

@gajowy: A ich bronią jest antysemityzm.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Możemy się spodziewać tych ludzi niedługo w Europie.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Proponuje posłuchać prezentacji pani dr Ewy Kurek:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-to-obcy-2017-11