40% mniej ludzi z Omikronem trafia do szpitali niż w przypadku Delta

Opublikowano: 23.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1498

W środę liczba zachorowań na wariant Omikron wzrosła na Wyspach do 100 000. Z najnowszych badań brytyjskich naukowców wynika, że osoby, u których wykryto wariant Omikron o wiele rzadziej mają cięższe objawy wymagające hospitalizacji.

Ostatnie dane statystyczne z Wielkiej Brytanii potwierdzają, że wariant Omikron jest mniej groźny od wcześniej wykrytego wariantu Delta. Przechodzi się go łagodniej, a ryzyko „wizyty w szpitalu” jest 20-25-procentowe. Z kolei przyjęcie do szpitala przynajmniej na jedną noc jest mniejsze o co najmniej 40 proc.

W środę liczba zachorowań na Omikron wzrosła w Wielkiej Brytanii do 100 000, co budzi niepokój ekspertów, którzy są zdania, że wysoka zaraźliwość tego wariantu wystawia na duże ryzyko służbę zdrowia.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że liczba hospitalizacji jest niewielka. Zespół z Imperial College pod kuratelą prof. Neila Fergusona przeanalizował przyjęcia do szpitali oraz szczepienia wśród wszystkich potwierdzonych testami PCR przypadków zachorowań na Covid-19 w Anglii między 1 a 14 grudnia. Uwzględniono też dane dotyczące 56 000 przypadków zachorowań na Omikron i 269 000 zachorowań na wariant Delta.

Raport pokazuje, że ryzyko jakiejkolwiek wizyty w szpitalu jest o 20-25 proc. niższe w przypadku zachorowań na Omikron w porównaniu do Delty. I 40-45 proc. niższe gdy chodzi o przyjęcie do szpitala przynajmniej na jedną noc.

Wśród niewielkiego odsetka ludzi, którzy nie chorowali na koronawirusa ani nie zostali zaszczepieni ryzyko hospitalizacji jest o 11 proc. mniejsze w przypadku Omikrona niż Delty.

Prof. Ferguson powiedział, że „dobre nowiny” dotyczące mniejszej hospitalizacji nie zmienią zasadniczo modelowania Sage, które zakłada 3 000 hospitalizacji dziennie w Anglii w apogeum fali, do którego miałoby dojść w przyszłym miesiącu.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. pecefau 23.12.2021 13:51

  Skąd autor posta wziął takie nazwy wysp? Google maps nic takiego nie pokazuje 🙂

 2. Szwęda 23.12.2021 16:01

  Ale wyspa rotszylda rzeczywiście istnieje i mają się tam ponoć spotkać plugawe potwory w ludzkiej postaci żeby decydować o losach ludzkości. Wyobraźcie sobie jak musi wyglądać skryta przed światem siedziba człekokształtnych kreatur, mająca zapewne zasilanie albo atomowe albo pochodzące z wnętrza Ziemi, bo ponoć istnieje tam być może nawet portal do wnętrza Ziemi do potworów nad potworami wydających polecenia i rozkazy tym niższego rzędu potworom człowiekowatym…

 3. robi1906 23.12.2021 19:00
 4. Tallis Keeton 23.12.2021 22:17

  jak do tej pory nie istnieje żaden test, który by odróżniał inne rodzaje grypy od tego rodzaju, zatem dopóki taki test nie zaistnieje nie da się wiedzieć, czy wszelkie grypy nie są przypisywane jednej. gdyby taki test istniał to “wolne media” grzałyby tym “całą dobę” 😀

 5. Admin WM 24.12.2021 10:20

  @robi1906

  Pozostałe wyspy też istnieją. Sprawdzałem w internecie, czy ktoś nie naniósł żartu na mapy Google, ale faktycznie – istnieje taki archipelag wysp. Każda z tych wysp ma stronę w angielskiej „Wikipedii”.

 6. robi1906 24.12.2021 14:43

  admin, jeśli jesteśmy świadomi, że wszystko jest reżyserowane (lub takie próbuje być) to sprawdzanie każdej informacji mijałoby się z celem,

  tu rzuciłem tylko okiem czy czasem ktoś nie robi lewej wrzutki którą by pokazała sceptyków jako idiotów którzy uwierzą we wszystko, bo przecież System “tych zbuntowanych” cały czas wykorzystuje do swoich celów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.