37% Amerykanów wini Obamę za złą sytuację kraju

Opublikowano: 27.07.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 279

STANY ZJEDNOCZONE. Ponad jedna trzecia Amerykanów uważa, że działania prezydenta Baracka Obamy pogorszyły sytuację gospodarczą USA, ale w takim samym stopniu obwiniają oni o to Republikanów – wynika z opublikowanego dziś sondażu dziennika “Washington Post” i telewizji ABC.

Liczba osób, które uważają, że wywodzący się z Partii Demokratycznej Obama pogorszył sytuację amerykańskiej gospodarki wzrosła ostatnio o sześć punktów procentowych, do 37%.

Z badania przeprowadzonego na grupie ponad 1000 ludzi wynika jednak, że tyle samo ankietowanych za niepowodzenia gospodarcze obwinia Republikanów.

65% respondentów nie akceptuje działań Republikanów dotyczących rynku pracy, podczas gdy wysiłków Obamy w tej samej sferze nie akceptuje 52%.

90% uczestników sondażu twierdzi, że amerykańska gospodarka ma się źle. 85 proc. respondentów uznało, że pieniędzy wystarcza im tylko na pokrycie podstawowych wydatków lub wręcz mają ich za mało. Czterech na pięciu ankietowanych jest zdania, że obecnie w USA trudno jest znaleźć pracę.

Jak podkreśla agencja Reuters ponowny wybór Obamy na prezydenta w 2012 roku zależy od tego, czy uda mu się walka z bezrobociem, które obecnie wynosi w USA 9,2/%.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Tensei 27.07.2011 14:23
  2. Aru 27.07.2011 16:41

    Oh? Czyżby drogie lemingi zaczynały przeglądać na oczy? Owszem, chciał bym lubić Obamę. Facet sympatyczny jest, charyzmatyczny, zawsze uśmiechnięty. Dobrze się go słucha i ogląda, sprawia wrażenie osoby sympatycznej. Ale co z tego, skoro liczą się czyny, nie słowa? On mówi jedno, robi drugie jak w wypadku np: Patriot Act.

  3. ManiekII 28.07.2011 00:39

    Chyba nigdy nie zapomnę komentarza Berlusconiego “amerykanie mają nowego prezydenta tylko trochę opalony”. Ale poza tym wszyscy wiedzą że on jest tylko twarzą do gry w pozory i nawet nobel nic nie pomógł, robi to co ma w kontrakcie. I myślę że będzie następną kadencję za pomoc w ratowaniu potrzebujących w wall street.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.