33 rzeczy, które wiemy o nadchodzących niedoborach żywności

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1994

Sprawy mają się znacznie gorzej, niż ci się mówi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokładnie dokumentowałem fakty, które pokazują, że globalna produkcja żywności spadnie w 2022 roku. Niestety, większość ludzi wydaje się nie rozumieć, że żywność, która nie będzie uprawiana w 2022 roku, nie będzie na naszych półkach sklepowych w 2023 roku. Potencjalnie w przyszłym roku staniemy w obliczu absolutnie bezprecedensowego światowego kryzysu żywnościowego, ale zdecydowana większość populacji nie wydaje się tym specjalnie zaniepokojona. Dlatego zachęcam Cię, abyś pomógł mi ujawnić to ostrzeżenie, udostępniając tę ​​listę jak największej liczbie osób. Jak zobaczysz poniżej, mamy teraz tak wiele szokujących danych, że nie można zaprzeczyć, co nadchodzi. Poniżej znajduje się lista 33 rzeczy, które wiemy o nadchodzących niedoborach żywności…

1. Uprawa twardej czerwonej pszenicy ozimej w Stanach Zjednoczonych w tym roku „była najmniejsza od 1963 roku”. Ale w 1963 roku w tym kraju żyło tylko 182 miliony ludzi. Dziś nasza populacja wzrosła do 329 milionów.

2. Przewiduje się, że zbiory ryżu w Kalifornii będą „o połowę mniejsze niż w normalnym roku”.

3. Zbiory pomidorów w USA wyniosą zaledwie 10,5 miliona ton w 2022 roku. To o ponad milion ton mniej niż w normalnym roku.

4. To będą najgorsze zbiory kukurydzy w USA od co najmniej dekady.

5. Od początku roku dostawy marchwi w Stanach Zjednoczonych spadły o 45 procent.

6. Od początku roku dostawy kukurydzy cukrowej w Stanach Zjednoczonych spadły o 20 procent.

7. Od początku roku dostawy słodkich ziemniaków w Stanach Zjednoczonych spadły o 13 procent.

8. Od początku roku dostawy selera w Stanach Zjednoczonych spadły o 11 procent.

9. Całkowita produkcja brzoskwiń w USA spadła o 15 procent z ubiegłym rokiem.

10. Prawie trzy czwarte wszystkich amerykańskich rolników twierdzi, że tegoroczna susza szkodzi ich plonom.

11. Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Oregonie spadła o 41 procent.

12. Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Nowym Meksyku spadła o 43 procent.

13. Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Teksasie spadła o 50 procent.

14. Jeden producent wołowiny w Oklahomie przewiduje, że mielona wołowina „może ostatecznie osiągnąć 50 dolarów za funt”.

15. Co najmniej 40 procent Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu suszy przez 101 kolejnych tygodni.

16. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najgorsza wieloletnia susza w Stanach Zjednoczonych od 1200 lat.

17. Europa doświadcza obecnie najgorszej suszy od 500 lat. W niektórych częściach Europy Środkowej poziom rzek spadł tak nisko, że „kamienie głodu” zostały odkryte po raz pierwszy od wieków.

18. Produkcja kukurydzy dla całej UE może spaść nawet o jedną piątą w 2022 roku.

19. Ostrzega się nas, że we Francji nastąpią straty w plonach sięgające 35 procent.

20. Przewiduje się, że straty plonów w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii mogą sięgać nawet 50 procent.

21. Nastąpią straty w plonach „do 50 procent” w niektórych częściach Niemiec.

22. Niektórzy rolnicy we Włoszech stracili już „do 80% swoich zbiorów”.

23. Produkcja rolna w Somalii spadnie o około 80 procent.

24. We wschodniej Afryce niekończąca się susza już spowodowała śmierć co najmniej siedmiu milionów zwierząt.

25. W Chinach stoją w obliczu najgorszej suszy, jakiej kiedykolwiek doświadczyli w zapisanej historii.

26. Indie zwykle odpowiadają za 40 procent światowego handlu ryżem, ale ostrzega się nas, że produkcja w tym kraju spadnie w 2022 r. z powodu „znacznych deficytów opadów w kluczowych stanach produkujących ryż”.

27. Jedna trzecia całego narodu Pakistanu była pod wodą po niedawnych powodziach, które całkowicie zniszczyły ten naród, a obszary rolnicze zostały szczególnie mocno dotknięte. W rezultacie zdecydowana większość upraw w kraju została „zmyta”: „Szacuje się również, że około 65 procent krajowego koszyka żywnościowego – zwłaszcza upraw takich jak ryż, bawełna, pszenica i cebula – zostało zmyte. z dala. Minister spraw zagranicznych Pakistanu, Bilawal Bhutto-Zardari, w wywiadzie udzielonym CGTN na początku tego tygodnia, przedstawił jeszcze bardziej surową perspektywę, mówiąc, że »około 80 do 90 procent« upraw w kraju zostało zniszczonych przez powodzie”.

28. Ceny niektórych nawozów potroiły się od 2021 r., podczas gdy ceny innych nawozów wzrosły czterokrotnie.

29. Jedna z firm płatniczych informuje, że liczba Amerykanów korzystających z ich aplikacji do zaciągania krótkoterminowych pożyczek na artykuły spożywcze wzrosła o 95 procent.

30. Popyt w amerykańskich bankach żywności jest teraz jeszcze gorszy niż podczas szczytu pandemii COVID.

31. Światowa Organizacja Zdrowia mówi nam, że miliony ludzi w Afryce stoją obecnie w obliczu bardzo realnej możliwości śmierci z głodu.

32. Według Światowego Programu Żywnościowego 828 milionów ludzi na całym świecie kładzie się spać głodny każdej nocy. Nie trzeba dodawać, że wkrótce liczba ta będzie znacznie wyższa.

33. ONZ przewiduje już, że w 2023 roku nastąpi „wiele klęsk głodowych”.

W rzeczywistości to już się dzieje: „Ryzyko niepokojów społecznych wzrosło w tym roku w ponad połowie krajów świata, sygnalizując nadchodzący okres podwyższonej globalnej niestabilności napędzanej inflacją, wojną i niedoborami podstawowych produktów – wynika z nowej analizy. Według Verisk Maplecroft, brytyjskiej firmy zajmującej się doradztwem i wywiadem ds. ryzyka, w 101 ze 198 krajów śledzonych w indeksie Civil Unrest Index wzrosło ryzyko niepokojów społecznych między drugim a trzecim kwartałem tego roku”.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami absolutnie masowych protestów w miastach na całej planecie. Ale warunki nie są jeszcze takie złe. Jak więc będą sprawy w 2023 r., kiedy w końcu stanie się niezwykle jasne, że po prostu nie będzie wystarczającej ilości jedzenia dla wszystkich? Zamożne kraje będą miały środki, aby wykupić większość tego, co jest dostępne na rynku, a to oznacza, że ​​wiele biednych krajów będzie głęboko cierpiało. Jeśli wszystko, co przeczytałeś w tym artykule, brzmi znajomo, to dlatego, że od lat ostrzegano nas, że takie warunki nadejdą. W 2023 roku na całym świecie nastaną głód i niepokoje społeczne. To nie są ćwiczenia. Rozpoczął się już niezwykle poważny światowy kryzys żywnościowy i zachęcam do przygotowania się na to, co jest przed nami, póki jeszcze możesz.

Autorstwo: Michael Snyder
Tłumaczenie: Edward Poniży
Źródło zagraniczne: TheEconomicCollapseBlog.com
Źródło polskie: 3Droga.pl

8

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Baltazar Bombka 18.11.2022 11:43

  Oj tam oj tam. Wujek Klaus ma dla nas sałatki z robaków a wujek Billi ma dla nas burgery z drukarki 3D. Damy radę! Na szczęście mamy ogródki, zachęcam do zmiany pięknych zielonych trawników na poletka z ziemniakami i marchewką. To wcale nie takie trudne.

 2. Szwęda 18.11.2022 13:05

  Jak się przygotujesz? Na tygodnie, może na kilka miesięcy i zapasy w końcu prędzej czy później skończą się. Przetrwają ci, którzy mają kawałek ziemi (o ile nie zostanie im ona zabrana) i potrafią się z niej wyżywić z upraw i porobionych z nich zapasów na zimę. Kluczowe dla ich przetrwania może się także okazać posiadanie broni i amunicji…

 3. dagome12345 18.11.2022 14:43

  Żywność będzie dostępna tylko będzie bardzo droga.
  Nałożą się na to nowe podatki UE od CO2 , kryzys dalej się pogłębi i w końcu ludzie z niezmierną wdzięcznością dadzą sobie nałożyć na talerze robaki, sztuczny nabiał, sztuczne mięso itd.

  Ludziom można wiele rzeczy zabrać, ale jeśli braknie jedzenia, to niema żadnych sił porządkowych mogących zapanować nad tak zdesperowanym tłumem.
  Nikt do tego nie dopuści.
  No chyba ,że się to przykryje jakimś nowym “czarnym łabędziem” i odwróci uwagę społeczeństw, zrzucając winę na barki jakiegoś nieokrzesanego szalonego dyktatora , a może jakiegoś ogólnoświatowego zdarzenia pogodowo-kosmiczno-erupcyjnego …..

  PZDR

 4. rici 18.11.2022 15:19

  Sa dwie stare rzymskie zasady rzadzenia 1; dziel i rzadz. 2 ; ludziom potrzeba chleba i igrzysk.
  Pierwsza jasna, mozna podzielic ludzi jak to praktykowano od tysiacleci, jezyk, religie, narody, i coraz mniejsze grupy.
  Druga; chleb, lub miska ryzu wystarcza do zycia, a igrzyska dostana ci wierzacy na jakichs nabozenstwach i tym podobnych inni na jakis igrzyskach sportowych, a jeszcze jacyc inni /wiekszosc/ na roznych klotniach w mediach, roznych politykow, czy celebrytow. I to w zasadzie ludziom wystarczy.

 5. Stary Kulas 18.11.2022 21:11

  Sianie paniki. ŻYWNOŚCI NIE ZABRAKNIE!
  Będzie droższa, więc ludzie przestaną się paść jak świnie i przestaną kupować więcej niż zjedzą.
  Już tak było w zeszłym stuleciu w Polsce (wcześniej w PRL) i nikt z głodu nie umarł.

 6. kufel10 19.11.2022 02:05

  @rici
  Punkt 2 to mi się zawsze kojarzy : piwko i meczyk.
  Pamiętam jak ze 6 lat temu były jakieś tam zawody/igrzyska/no piłeczke sobie kopały kopaczyki i nasze kopaczyki tez kopały, te które reklamują pasty do zębów, wate kosmetyczną czy jakieś tam wkładki, latem to było. Ja m.in. jeżdżę na rowerze i biegam. Miasto (duże) w którym mieszkałem po południu było puste, drogi puste, alejki puste, można było środkiem drogi biegać. Tylko z otwartych okien dobiegały jakieś wrzaski sugerujące że ciemny ludek ogląda tych kopaczyków w telewizorze.

 7. dagome12345 20.11.2022 09:16

  @ Stary Kulas— jest mała różnica między tym co będzie, a tym co działo się za komuny. Za komuny nie było jedzenia oraz nie było żadnej różnorodności produktów z powodu zastosowania chorego systemu socjalizmu, obecnie żywność będzie i będzie różnorodna, co więcej, po momencie zaplanowanego załamania rynku większość wróci do normalności tak aby dalej chodowac spaśluchów przynoszących zyski , tyle że będzie to świat gdzie produkcja żywności będzie pod pełna kontrola korporacji ( wyeliminowanie jak największej liczby indywidualnych rolnikow) , a przeciętny obywatel będzie w pełni kontrolowany przez CBCD oraz paszport WHO.

  PZDR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.