33 000 zabitych dzieci – bilans inwazji USA w Afganistanie

Opublikowano: 21.12.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1758

Około 33 000 dzieci zostało zamordowanych i okaleczonych w Afganistanie w ciągu ostatnich 20 lat, donosi organizacja pozarządowa Save the Children.

W opublikowanym raporcie brytyjska organizacja pozarządowa zajmująca się prawami dziecka ujawniła, że ​​co pięć godzin na terytorium afgańskim ginęło dziecko, co jest druzgocącą wizją śmiertelnych kosztów inwazji USA i jej sojuszników z NATO.

Dokument twierdzi, że faktyczna liczba dzieci będących ofiarami konfliktu będzie prawdopodobnie znacznie wyższa, niż szacowana 32 945, gdyż liczba ta nie obejmuje dzieci, które zmarły z głodu, ubóstwa lub choroby. „To, co pozostaje po 20 latach, to pokolenie nieletnich, których całe życie zostało zrujnowane nędzą i skutkami wojny. Ogrom ludzkiego cierpienia w ostatnich dwóch dekadach jest niewyobrażalny” – ubolewał dyrektor regionalny Save the Children’s Asia Hasan Noor.

Urzędnik orzekł, że wszyscy nieletni urodzeni i wychowani w Afganistanie nie znają niczego poza konfliktami, i żyli w przeświadczeniu, że w każdej chwili mogą z nieba spaść bomby lub dojść do wybuchu materiałów wybuchowych (np. min).

Save the Children w swoim tekście wezwał społeczność międzynarodową do dalszego wspierania działań humanitarnych, aby mogły one służyć poprawie warunków życia nieletnich Afgańczyków.

Według projektu „Koszty wojny” Brown University w amerykańskiej inwazji na Afganistan zginęło ponad 241 000 osób, w tym co najmniej 72 000 cywilów. Z tego samego badania wynika, że ​​amerykańscy podatnicy wydali na tę wojnę 2,26 biliona dolarów.

Opracowanie: SpiritoLibero
Na podstawie: Hispantv.com, SaveTheChildren.net
Źródło: Kurier-Poranny.blogspot.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.