3000 zł minimalnej pensji, podwójna 13-ka dla emerytów

Opublikowano: 08.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 671

Podczas konwencji programowej PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński zapewnił, że na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych. Zapowiedział również podwójną trzynastkę dla emerytów oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników.

W sobotę na konwencji programowej PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński ogłosił nowe cele partii. „Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. Chodzi nam o dobrobyt realny, wzrost płac, wzrost dochodów społeczeństwa” – zapowiedział prezes PiS. Dodał, że będzie to realizowane polityką gospodarczą, wspierającą pracowników.

Jarosław Kaczyński zapowiedział radykalny wzrost płacy minimalnej: na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych, a na koniec 2023 r. będą to już 4 tys. zł. Obecnie wynosi ona 2250 zł brutto.

Szef PiS zapewnił też, że od 2021 r. seniorzy dostaną dwie „trzynastki”. Z kolei rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara „na prawdziwie europejskim poziomie”. „Zwyciężymy pracą” – podsumował wystąpienie w Lublinie prezes PiS.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. MasaKalambura 08.09.2019 10:55

  Ciekawe propozycje, trzeba przyznać. Do tego dojdzie wcześniej obiecane podniesienie poziomu dochodu nieopodatkowanego dla najmniej zarabiających, obniżenie podatków. Najciekawsza jest jednak propozycja zrównoważonego budżetu bez deficytu. Jeśli i te obietnice zostaną spełnione, szacunek.

  Szkoda, że nie przedstawiono na WM obietnic wyborczych Spoko Kokko i Lewicy. Rozumiem, że jest to niemy wyraz braku zaufania do tych upadłych frakcji. Ci mogą obiecać cokolwiek, i tak wiadomo, że gdyby doszli do władzy natychmiast zapomną i zrobią na odwrót.

  “piniędzy nie ma i nie będzie…”
  “jak PiS dojdzie do władzy, Polska upadnie”
  Pamiętacie?

 2. Radek 08.09.2019 11:59

  Płaca minimalna w urzędach i firmach należących do skarbu państwa jest jak najbardziej uzasadniona i powinna być podniesiona. Za to narzucana wolnym ludziom to jest bandytyzm. Dlaczego jakiś urzędnik ma decydować za ile ja się zatrudniam? Spowoduje to zwiększenie bezrobocia z ludzi zwolnionych z małych firm. Nie wiem jak ludzie mogą być tacy głupi i myśleć, że pieniądze biorą się z znikąd, albo od tych “badylarzy” którzy wiecznie wyzyskują biednych pracowników a sami pławią się w luksusach i dzięki państwu trzeba im to ograniczyć.
  Po prostu w firmie gdzie nie powodzi się najlepiej, a przy obecnym poziomie haraczu i podejściu Państwa do ludzi prowadzących działalność jak do przestępców, to jak pracodawca będzie musiał a nie mógł, to zwolni pracownika a od pozostałych będzie wymagał więcej pracy i oczywiście podniesie im wynagrodzenie.
  Płace minimalne można by od biedy jeszcze stosować do koncernów o minimalnym obrocie odpowiednio ustalonym i firm zatrudniających powyżej powiedzmy 20 osób. Ale nie dla wszystkich.

 3. Dandi1981 08.09.2019 12:00

  Z polakami jest tak dostaniecie wagon zlota za darmo, a on I no tak ale to trzeba rozladowac , podatek od wzbogacenia zaplacic, kierowcy DAC za fatyge, wiec my tego zlota nie chcemy. Zastanawialem sie kto glosuje na PO ich jedyny program to uleglosc wobec zachodu, zrobia co I’m kaza I kradziez jedno powiazane z drugim.
  Temu czytajac the komentarze ,uwazam ze zaslugujecie na zlodzieja schetyne .
  Bo zdurnym to lepiej zgubic niz znalesc temu grzesiu jeszcze nigdy przez lata rzadow ani jednej obietnice przedwyborczej nie spelnil I tego bedzie sie trzymal.
  Temu moze obiecywac internet od 24 roku a kto bedzie sprawdzal kto korzysta z tego darmowego internetu zomo? Czy wybuduje 10 mln kawiarenek internetowych I zatrudni w nich 30 mln osob,klapki na basen, 0 oplat za abonamentu bo po tvp jak jest ucziwa zagraniczna telewizja wrogo nastawiona do pisu tylko slept by nie zauwazyl tak jak tvp jest wrogo nastawwiona do PO ,wiec kto reprezentuje interest zachodu w polsce ze go Cale zagraniczne media popieraja, jest tvp tvp2 a reszta to zachodnie stacje

 4. xc1256 08.09.2019 12:22

  to dla wyborców PiS, zaznaczam że PO nie wiele się różniło w okradaniu obywateli
  https://www.wiocha.pl/1594243,Swiat_wedlug_PiS

 5. Dandi1981 08.09.2019 12:42

  Jeszcze dodam ze za 45 h pracy tygodniowo 200 h miesiecznie pracownik nie wypracuje tych 4 Ty’s bruto Jakie’s 2800 zl na reke I wszyscy zbakrutuja, poprostu bedzie troszke ciezej die dorobic , bo to ten szergowy pracownik tworzy zysk nie zarzad , biuro czy szef.
  Wiec z tego pracy music starczyc na wszystkich a przy tym szef music zgarnac kilka mlnionow na czysto.

 6. MasaKalambura 08.09.2019 13:18

  xc1256 – oj różniło się, różniło. I to bardzo w stronę ciemności.

  Kidawa Błońska 153 000 000=134 000 000 zł. Przyszła premierzyca Schetyny, brawo…
  https://youtu.be/rqKhxiVu0zs?t=191

 7. shkshk 08.09.2019 16:25

  Dzięki tej informacji można się domyśleć jaka będzie inflacja. Minimalna pensja 3000 zł, ale ziemniaki 20zł/kg, pomidory 40zł, fryzjer 150zł, chleb 18zł.

 8. Dandi1981 08.09.2019 20:00

  Najwazniejsze jest to ze matka tuska uczyla sie polskiego wieku 11 lat I tak twor SB I niemiec po przekrecie gazowym sprawil ze przeplacamy tylko MLD dolarow rocznie powyzej ceny za gas.
  Pomogl zlikwidowac polskiestocznie huty klientow przejely niemcy.
  A Tempy narod dale glosuje tfutforme I na tfuska.
  Przesledzcie sobie histories aresztuja opozycje razem Z tfuskiem wszystkich wypuszczaja za komuny , pozniej aresztuja od nowa wszystkich oprocz tfuska, bo krecik SB jak bolek, pawlak, kwachu, komor , jedna sitwa tylko ludzie zmieniali.

 9. MasaKalambura 09.09.2019 00:20

  Stojąc przed wyborem czy wybierać:

  medialnie za Spokkoo mieliśmy jedną telewizję informacyjną. Tzn wszystkie wiadomości przekazywały niemal tę samą i niezmienianą, dosłownie z jednego źródła zgodną treść. Było to czasem wręcz szokujące. Komuna.

  dziś Salam, za Peace, za PiSu trwa całkiem sprawnie kilka narracji medialnych. Podzielonych jednakże tradycyjnie na dwa obozy – Białych jak jest orzeł biały i Czerwonych, jak krew nasza w żyłach. Oczywiście wszyscy biało-czerwona flaga. Jednakże jak biały jest państwowy TVPiR tak czerwony Mediów komercyjnych tęczowy wrzask. Brzask czasem.

  wewnętrznie rozstrzygnąć wybór trzeba jeszcze:
  powszechne demokracje mają tak wiele zalet… skąd mój osąd, wybierać nie chcę? Nie ma wsród nich poszukiwania namaszczonych do rządu dusz. Namaszczenie idzie od Stwórcy a my, jako wyborcy, nie mamy uzgodnionego sposobu odnajdywania dotyku Jego na ludziach, na nas. Atrapą jest ocena medialna. Nie wiemy w gruncie rzeczy, kto rządzić nami będzie i kto dotąd rządził. Z pewnością Stwórca nie dopuścił wciąż do szaleństwa wojaków na skalę globalną. Ale cywilnie też globalnie trzęsie się nasz wyboru trud przeciwko Jemu i temu, co On stworzył, by trwało i było piękne. Bo zatruwamy i wodę, i powietrze, i ziemię ,i Ziemię z ogniem informacji, mrocznym.

  a przecież Najwyższy chce nas, byśmy byli wobec siebie dobrzy i szacunku pełni. Byśmy na władcę wybrani byli przy pomocy najszlachetniejszych spośród nas, których my wybieramy spośród najlepszych pośród członków naszych rodzin ku temu przez Najwyższego powołanych. Następnie oni mogą po drodze wybrać jeszcze tych wybierających w stopniu najwyższym. Tak, byśmy wszyscy mieli swoich reprezentantów pośród rządzących. I by byli to rzeczywiście najsprawiedliwsi , jakich znamy w naszych własnych rodzinach. Sprawiedliwość ich w ich majątku i w mądrości dla nas, w naszym dobrobycie.

  Skoro nie mogę mieć króla, do wyborów iść nie mogę.
  Skoro Rzeczpospolita wpisując do Ustroju Jezusa Mesjasza, syna Maryi zdecydowała się na system regencyjny, do powrotu Króla, znać musi on, ten regent (dziś może jest to nieformalny Naczelnik) i chcieć wprowadzać równorzędnie do dzisiejszego UnijnoBankowego systemu podtrzymywania Finansów B.E.A.S.T.iii zasady Prawa Polskiego pod panowanie Imiennego Króla z konstytucją Księgi jaką On wybierze. Nie jaką wy będziecie Mu podsuwać.

  Czy gotowi jesteśmy na taki wybór?
  Czy ja gotowy jestem…

 10. Maximov 09.09.2019 08:10

  @Dandi1981
  Właściciel tyle zarabia bo ponosi ryzyko finansowe za całe przedsiębiorstwo – pracownik nie.
  Właściciel użera się się z przeróżnymi urzędami, dostosowywaniem firmy do ciągle zmieniających się przepisów, wypełnia mnóstwo niepotrzebnych dokumentów, etc. – pracownik nie.
  Jak chcesz być bajecznie bogaty to załóż własną firmę, kto Ci broni?
  Zarówno PiS jak i PO to ta sama banda, która prawie nic dobrego dla obywateli nie robi.
  Chociaż PiS ostatnio staje się bezkonkurencyjnym liderem w rozdawaniu nie swoich pieniędzy.
  Wystarczy nie zabierać a ludzie będą się bogacić, prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.