30 000 osób na antyislamskich akcjach w Niemczech

Opublikowano: 07.01.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 325

W poniedziałkowy wieczór w niemieckich miastach odbyły się akcje protestacyjne inicjatywy obywatelskiej Patriotyczni Europejczycy Przeciw Islamizacji Zachodu (PEGIDA/Pegida), która zgromadziła około 30 tysięcy osób. Największa pod względem liczby demonstrantów akcja odbyła się w Dreźnie. Wzięło w niej udział ponad 18000 ludzi, co pobiło rekord podobnej akcji, która odbyła się w mieście pod koniec grudnia. Wówczas na placu przed Drezdeńską Operą Państwową zebrało się 17 tysięcy osób.

W niemieckich miastach odbyły się równolegle demonstracje przeciwników masowej akcji. Uczestnicy protestów podkreślali, że Niemcy są tolerancyjnym i otwartym na świat społeczeństwem. Najliczniejsze protesty zorganizowano w Kolonii, Stuttgarcie i Berlinie. W Münster na ulice wyszło 10 tysięcy osób, w Stuttgarcie – 8000, a w Berlinie – 5000 osób. Protestujących poparły władze miast. W Kolonii na znak sprzeciwu wobec ruchów antyimigranckich wyłączono oświetlenie wielu znanych budynków. Ciemności spowiły m.in. słynną kolońską katedrę. Burmistrz Kolonii Jürgen Roters powiedział, że to sygnał przeciwko wykluczeniu i irracjonalnej niechęci wobec obcokrajowców.

Ruch PEGIDA domaga się ograniczenia napływu imigrantów i wzywa, aby Niemcy pozostały krajem chrześcijańskim. Tymczasem władze tego kraju oraz uczestnicy zorganizowanych kontrdemonstracji oskarżają ugrupowanie o szerzenie rasizmu i nazizmu. Islamizacja kontynentu europejskiego jest faktem ale jakoś władze niektórych państw nie zwracają na to szczególnej uwagi.

Zarówno demonstracje jak i kontrdemonstracje przybierają na sile i czasem dochodzi do incydentów. Przykładowo wczoraj w Berlinie, uczestnicy antyislamistycznego ruchu zostali zablokowani przez organizacje, które rzekomo walczą z rasizmem. W niektórych miastach na ulicach maszerowało nawet kilkanaście tysięcy osób.

Sytuacja w Niemczech może być z czasem na tyle niebezpieczna, że dojdzie do walk na ulicach. Rząd Angeli Merkel jak dotąd jedynie krytykował ruch PEGIDA za “uprzedzenia” a powinien jak najszybciej rozpocząć jakieś negocjacje, aby rozwiązać sytuację w kraju.

Tymczasem Socjaldemokratyczna Partia Niemiec chce już w tym miesiącu podpisać specjalną umowę z organizacjami muzułmańskimi, aby święta islamskie były dniami ustawowo wolnymi od pracy. Przepis ten miałby obowiązywać w Dolnej Saksonii. Jednak to nie jest żadna nowość – w Hamburgu i w Brnie takie prawo obowiązuje już od dawna.

Największy przegrany poprzednich wyborów parlamentarnych liberalna Wolna Partia Demokratyczna FDP, to kolejna partia, która po Alternative fur Deutschland i CSU dostrzega potencjał ruchu Pegida. Zrozumienie dla postulatów protestujących w ramach Pegidy niemieckich obywateli wyraził wiceprzewodniczący FDP Wolfgang Kubicki. W “Die Welt” powiedział: „Musimy traktować niepokoje ludzi poważnie (…). Kiedy w miejscu X tworzę schronisko dla uchodźców, nie mogę jednocześnie zamykać posterunku policji”.

Kubicki nie nazwałby też demonstrantów ksenofobami. Jego zdaniem nie może być tak, że jednocześnie „poprzez przyjmowanie osób z krajów muzułmańskich stwarzamy większe ryzyko w Niemczech, a z drugiej strony szef Urzędu Federalnego ds. Ochrony Konstytucji oświadcza, że nie ma wystarczającego personelu, by nadzorować powracających do Niemiec bojówkarzy z Państwa Islamskiego”. „Kiedy wyjaśni się, że nie jest to pytanie czy będzie więcej islamistycznych ataków w Niemczech, tylko pytanie jak i kiedy [się odbędą], wtedy będę podzielał niepokoje ludzi, którzy np. biorą udział w demonstracja Pegidy w Dreźnie”, stwierdził Kubicki.

W wyborach 2013 roku FDP została pochłonięta przez koalicjanta CDU, które zdecydowało się przesunąć bliżej centrum i po raz pierwszy od czasu utworzenia FDP znalazła się poza Bundestagiem.

Islamska Organizacja Edukacyjna, Naukowa i Kulturalna, ISESCO, pochwaliła kanclerz Niemiec Angelę Merkel za jej stanowisko wobec Pegidy. Saudyjski przewodniczący ISESCO Dr Abdulaziz Othman Altwaijri wezwał jednocześnie Niemcy do poszanowania praw człowieka. Stwierdził, że chociaż demonstranci Pegidy krzyczą: „Jesteśmy narodem, ale w rzeczywistości mają na myśli: nie należycie do nas z powodu waszego koloru skóry i waszej religii”. Arabia Saudyjska to kraj ograniczający praktykowanie wolności wyznania, skazujący za posiadanie Biblii na kary chłosty, a apostatów nawet na karę śmierci. Niemieckie wiadomości gospodarcze DWN skomentowały to tak: „Aplauz ze złego narożnika jest świadectwem nieograniczonego oportunizmu rządu federalnego w debacie nad uchodźcami”.

Autorstwo: red. GR (1-2), jkl (2), John Moll (3-6), AX (7-10)
Na podstawie: bbc.com, spiegel.de, mirajnews.com, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de
Źródła: Głos Rosji, Lewica.pl, Zmiany na Ziemi, Euroislam
Kompilacja 5 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

To to w końcu unia europejska czy islamska?

Maximov
Użytkownik
Maximov

Tak właśnie podpala się Europę.
Dołóż do tego kryzys ekonomiczny i wstęp do III wojny światowej gotowy.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Ciekawe kiedy te dzikusy z Półwyspu Arabskiego zaczną respektować prawa kogokolwiek innego niż wahhabitów.

masakalambura
Gość
masakalambura

“Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego… ”

urabiają nas jak beton

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Rozbisurmanili się? Krucjata!