Tuż przed wyborami rząd Kopacz ogłosił duży przetarg

Opublikowano: 20.11.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Odnotujmy, jak idzie spełnianie zobowiązań rządu Ewy Kopacz wobec Angeli Merkel i brukselskich urzędników w sprawie uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu. Okazuje się, że rzutem na taśmę – bo na 3 dni przez wyborami parlamentarnymi – poprzednia ekipa ogłosiła przetarg na organizację 10 ośrodków, w których zakwaterowanie znajdą cudzoziemcy relokowani z innych części Europy. Wygląda więc na to, że ktoś na uchodźcach zarobi publiczną kasę.

Podlegający rządowi Urząd ds. Cudzoziemców w dniu 22.10.2015 r., a więc na 3 dni przed wyborami parlamentarnymi, ogłosił na swojej stronie internetowej przetarg na “Zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej” (znak: 68/BL/OŚRODKI 2/PN/15). Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia samo postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na zlecenie rządu w zakresie zakwaterowania i wyżywienia cudzoziemców, którzy będą się ubiegać o nadanie statusu uchodźcy.

Szczegółowe warunki zamówienia przewidują świadczenie usług zakwaterowania i wyżywienia cudzoziemców w 10 ośrodkach usytuowanych na terytorium Polski, z których każdy będzie liczył minimum 120 miejsc. Obiekty będą musiały posiadać ochronę oraz mieć możliwość zamontowania monitoringu audio-wizualnego. Oferty przetargowe można zgłaszać do 25.11.2015 r.

Przypomnijmy, że premier Ewa Kopacz, pod naciskiem kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zgodziła się przyjąć do Polski ok. 7 tys. islamskich imigrantów i uchodźców, mimo że nasz kraj nie ma obecnie warunków na ugoszczenie tak licznej grupy obcokrajowców (szacunki mówią, że jesteśmy w stanie ulokować maksymalnie do 2 tys. uchodźców). Niewykluczone zatem, że ogłoszenie przetargu na zakwaterowanie cudzoziemców w 10 specjalnych ośrodkach miało związek z poszerzeniem bazy logistycznej w związku z planowaną relokacją uchodźców z innych państw Europy.

Na podstawie: Bip.UDSC.gov.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mackadmin
Użytkownik
mackadmin

W interesie narodu, kazdy podmiot, ktory przystapi do tego przetargu podlega bojkotowi swiadczonych uslug i produktow… – do czasu, kiedy ta atrapa panstwa wywiaze sie w pierwszej kolejnosci ze swoich statutowych zobowiazan wobec jej obywateli!

rurek
Użytkownik
rurek

Zlitujcie się. Nie pokazujcie więcej już tej mordy Ewy Kłamacz

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Taa.. a benzyna jest po 4.50 za litr :)