3/4 więźniów w Szwajcarii to cudzoziemcy

Opublikowano: 09.02.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Liczba osadzonych w szwajcarskich więzieniach wzrosła o połowę w ostatnich 30 latach, ale i tak wynosi zaledwie siedem tysięcy (w stosunku do liczby ludności jest to trzy i pół raza mniej niż w Polsce, gdzie w więzieniach jest 80 tysięcy osób).

Wzrost związany jest głównie z większą liczbą cudzoziemców, którzy obecnie mieszkają w Szwajcarii. Spośród tych więźniów, obejmujących zarówno osoby skazane, jak i tymczasowo aresztowane, tylko 24 procent to rodowici Szwajcarzy (około 1700 osób).

31 procent szwajcarskich więźniów to cudzoziemcy z prawem stałego pobytu w Szwajcarii. Największa grupa, niemal połowa – 45 procent – to cudzoziemcy bez prawa stałego pobytu w Szwajcarii. Nie podano dokładnych danych o narodowości więźniów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheLocal.ch
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

czyli wiadomo o kogo chodzi