29% Amerykanów poprze przewrót wojskowy w USA

Opublikowano: 15.09.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 355

Podczas gdy większość Amerykanów twierdzi, że nie poparłaby przewrotu wojskowego lub nie jest pewna swojej reakcji w przypadku takiego rozwoju sytuacji, znaczna liczba respondentów – 29% — przyznała, że jest gotowa poprzeć obalenie rządu przez wojskowych – informuje centrum badawcze YouGov

YouGov zwraca uwagę na różnice między odpowiedziami przebadanych republikanów i demokratów. Wśród zwolenników Partii Republikańskiej przewrót wojskowy poparło około 43% respondentów.

Centrum badawcze wyjaśniło również, że obywatele Stanów Zjednoczonych bardziej ufają wojskowym. Uważają oni, że działają oni w interesach kraju. Takiego zdania jest 70% ankietowanych.

Kongresmeni, w przeciwieństwie do wojskowych, działają, zdaniem większości Amerykanów, we własnych interesach. Zgadza się z tym 71% badanych.

YouGov podkreśla, że liczba Amerykanów, którzy poparliby hipotetyczny przewrót wojskowy, rośnie w sytuacji, gdy wojskowi przejmują władzę w przypadku naruszenia konstytucji przez rząd. Wówczas przewrót wojskowy poparłoby 43% respondentów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Maximov 15.09.2015 10:30

  Trzy pierwsze akapity są o tym samym. Sugeruję, drogi @adminie, dokonanie korekty.
  Ich (obywateli USA) szczęście, że są uzbrojeni i te 30% ma odpowiednio dużą wymowę.
  Znacznie więcej niż 50-80% nieuzbrojonego tak jak w Polsce.
  Inaczej “ich władza” już dawno wprowadziłaby korpokrację.
  A na razie obywatele USA są stopniowo pozbawiani swych konstytucyjnych praw oraz chce się im odebrać prawo do noszenia broni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.