250 tys. podpisów przeciw ustawie dezubekizacyjnej

Opublikowano: 14.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 746

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP złożył 250 tys. podpisów pod projektem inicjatywy obywatelskiej, której celem jest likwidacja wszystkich zmian wprowadzonych tzw. ustawą dezubekizacyjną.

W grudniu ubiegłego roku Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało radykalne obniżenie emerytur pracowników służb mundurowych PRL-u. Zgodnie z ustawą od października 2017 r. emerytury i renty mundurowe byłych funkcjonariuszy SB, następnie pracujących po 1990 roku w formacjach mundurowych, nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (czyli emerytury maksimum 2,1 tys. zł brutto, a renty 1,6 tys. zł).

Zgodnie z ustawą przeforsowaną przez PiS i podpisaną przez prezydenta wystarczy jeden dzień pracy w służbach bezpieczeństwa w okresie PRL, aby emerytura mundurowa została obniżona.

W zbieraniu podpisów pod projektem sprzeciwiającym się ustawie dezubekizacyjnej ważną rolę odegrał Sojusz Lewicy Demokratycznej, a pełnomocnikiem inicjatywy z ramienia SLD był Andrzej Rozenek.

Rozenek podkreślił, że w wyniku ustawy śmierć poniosło już 31 osób. Poinformował też, iż odbyło się ponad 60 spotkań związanych z inicjatywą, w których udział wzięło ponad 10 tys. osób. Inicjatorzy akcji wskazali też, że ustawa dezubekizacyjna zakłada odpowiedzialność zbiorową oraz odebrała części obywateli prawa nabyte. Politycy SLD, Bogusław Liberadzki oraz Janusz Zemke, stawiali też kwestie emerytur mundurowych na forum Parlamentu Europejskiego. Po złożeniu podpisów w Kancelarii Sejmu, przed gmachem parlamentu odbyła się kilkutysięczna demonstracja poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy.

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. kozik 14.01.2018 14:23

  Oj tam… Z powodu balcerowiczowskiego “ochładzania gospodarki”, oznaczającego po prostu Eldorado dla depozytariuszy dolarowych, samobójstwa popełniły setki, o ile nie tysiące Polaków, a reszta pracowała na wyprowadzanie funduszy z Polski.
  Tak samo było już wcześniej, kiedy komuniści wyprowadzali pieniądze z Polski przez FOZZ/BH.
  Pies z kulawą nogą za zwykłymi ludźmi się nie ujął.

 2. adambiernacki 15.01.2018 11:15

  No i co to da? Dotknie tylko tych co powinno? Dotknie jakoś pociotków pousadzanych po stołkach i gwiazdorzących?
  Komucha nadal działa i to prężnie i cały ten kraj należy do trepów sowieckawych chyba, że coś komuś sprzedali. Zastanawiam się co to jest tak naprawdę IPN w świetle mojej najnowszej wiedzy? Fozy i inne bandyckie złodziejstwa zostaną pomszczone jakoś? Nie. Słupy jakieś fozowe zdaje się nawet kradną nadal wyjątkowo beztrosko. W ujdupieikaminikupie nadal opłaca się kraść i prostytuować a kompletnie nie opłaca się uczciwie pracować. KGHM zdaje się teraz niszczą? Multi kulti uszyte na naszą miarę prze pełną parą w postaci ukraińskich hord sowicie dofinansowywanych. Giełemo płynie rzeką razem z radośnie ciapanym randapem przez stada leniwych chłopków roztropków. Hamerykańska przyzba handlowa raduje się z powodu otwartych furt na rolnictwo i rynek farmaceutyczny. Balcerowicz przemawia pouczając moralnie. Można tak wymieniać skrótowo jeszcze zbyt długo ale po co?
  Jest tylko jeden sposób na uzdrowienie gospodarcze, na odzyskanie niepodległości, na szczęśliwość wszelką i jest to zarazem jedyny ratunek przed unicestwieniem. Przeanalizowałem to dokładnie i przedstawiam niniejszym wniosek z ćwierćwiecznej obserwacji, owoc 25 lat nauki. Uwaga oto recepta dla Polski i Polaków (i przysięgam jedyna) : broń dla Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.