20 policjantów przeciwko 1 bezdomnemu?

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 67

W Kanadzie podczas protestu na ulicy Eglinton doszło do bójki policji z prawdopodobnie niezrównoważonym psychicznie bezdomnym mężczyzną, na skutek której siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych. Mężczyzna, który nie uczestniczył w proteście, został obezwładniony, jednak świadkowie ostro krytykują postępowanie policji. Dwie osoby zostały aresztowane, ale na razie nie wiadomo, czy usłyszą jakieś zarzuty.

Do incydentu doszło podczas protestu Bana on the Block – pokojowego marszu, który miał być wyrazem wsparcia dla ciemnoskórych właścicieli biznesów położonych wzdłuż Eglinton Avenue West, w dzielnicy zwanej Little Jamaica. Przedsiębiorcy utracili znaczną część dochodów na skutek budowy Light Rail Transit prowadzonej przez Metrolinx, a później jeszcze podczas pandemii. Organizatorami protestu były dwie grupy: Reclaim Rebuild Eg West i Black Urbanism TO. Demonstrujący przeszli Eglinton Avenue West od Keele Street do Oakwood Avenue.

Policja pilnowała porządku i przepuszczała po kilka samochodów. W pewnym momencie na miejscu zjawił się mężczyzna, którego nikt z zebranych nie znał, i wskoczył na samochód.

Wolontariusz Sebastian Mendoza-Price opowiada, że policja, zamiast spróbować uspokoić sytuację i zachęcić ludzi do współpracy i pomocy, zachowała się agresywnie. Dwóch funkcjonariuszy trzymając ręce na kaburach, nakazało mężczyźnie, by zszedł z samochodu. Wtedy w mężczyźnie, który jest ciemnoskóry, obudził się instynkt walki lub ucieczki. Zeskoczył z auta, a gdy policjant próbował go zatrzymać, uderzył funkcjonariusza.

Następnie policjanci dwa razy użyli paralizatora i położyli mężczyznę na ziemi. Przyjechały posiłki. Mendoza-Price mówi, że funkcjonariusze przyciskali zatrzymanego za szyję. Ktoś podobno krzyknął, że tu jest potrzebny ambulans, a nie policja, ale zanim karetka przyjechała, na miejscu było już 20-25 policjantów. Świadkom nie podobało się to, co widzieli.

Policja potem powiedziała w rozmowie z CBC News, że próbowano rozmawiać z mężczyzną, ale rozmowa nie poskutkowała. Podczas aresztowania ktoś jeszcze podszedł do policjantów i zaczął ich uderzać kurtką. Ta osoba także została zatrzymana.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Tak bezdomny nierównoważony miał się tam znaleźć w owym czasie i miejscu by zrobić swoje , wiadomo ” posłuszny ” władzy . By zamiast marszu pokojowego w słusznej sprawie , skupić uwagę całego świata na biciu czarnego nierównoważonego , odwrócili kota ogonem .
Tak marsz przebiegł niezauważony, bez osiągnięcia celu ,to zwrócenia uwagi świata na dziejące się bezprawie , uzurpatorów.
“Przedsiębiorcy utracili znaczną część dochodów na skutek budowy Light Rail Transit prowadzonej przez Metrolinx, a później jeszcze podczas pandemii. “!