20 policjantów przeciwko 1 bezdomnemu?

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1077

W Kanadzie podczas protestu na ulicy Eglinton doszło do bójki policji z prawdopodobnie niezrównoważonym psychicznie bezdomnym mężczyzną, na skutek której siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych. Mężczyzna, który nie uczestniczył w proteście, został obezwładniony, jednak świadkowie ostro krytykują postępowanie policji. Dwie osoby zostały aresztowane, ale na razie nie wiadomo, czy usłyszą jakieś zarzuty.

Do incydentu doszło podczas protestu Bana on the Block – pokojowego marszu, który miał być wyrazem wsparcia dla ciemnoskórych właścicieli biznesów położonych wzdłuż Eglinton Avenue West, w dzielnicy zwanej Little Jamaica. Przedsiębiorcy utracili znaczną część dochodów na skutek budowy Light Rail Transit prowadzonej przez Metrolinx, a później jeszcze podczas pandemii. Organizatorami protestu były dwie grupy: Reclaim Rebuild Eg West i Black Urbanism TO. Demonstrujący przeszli Eglinton Avenue West od Keele Street do Oakwood Avenue.

Policja pilnowała porządku i przepuszczała po kilka samochodów. W pewnym momencie na miejscu zjawił się mężczyzna, którego nikt z zebranych nie znał, i wskoczył na samochód.

Wolontariusz Sebastian Mendoza-Price opowiada, że policja, zamiast spróbować uspokoić sytuację i zachęcić ludzi do współpracy i pomocy, zachowała się agresywnie. Dwóch funkcjonariuszy trzymając ręce na kaburach, nakazało mężczyźnie, by zszedł z samochodu. Wtedy w mężczyźnie, który jest ciemnoskóry, obudził się instynkt walki lub ucieczki. Zeskoczył z auta, a gdy policjant próbował go zatrzymać, uderzył funkcjonariusza.

Następnie policjanci dwa razy użyli paralizatora i położyli mężczyznę na ziemi. Przyjechały posiłki. Mendoza-Price mówi, że funkcjonariusze przyciskali zatrzymanego za szyję. Ktoś podobno krzyknął, że tu jest potrzebny ambulans, a nie policja, ale zanim karetka przyjechała, na miejscu było już 20-25 policjantów. Świadkom nie podobało się to, co widzieli.

Policja potem powiedziała w rozmowie z CBC News, że próbowano rozmawiać z mężczyzną, ale rozmowa nie poskutkowała. Podczas aresztowania ktoś jeszcze podszedł do policjantów i zaczął ich uderzać kurtką. Ta osoba także została zatrzymana.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 03.09.2020 08:45

    Tak bezdomny nierównoważony miał się tam znaleźć w owym czasie i miejscu by zrobić swoje , wiadomo ” posłuszny ” władzy . By zamiast marszu pokojowego w słusznej sprawie , skupić uwagę całego świata na biciu czarnego nierównoważonego , odwrócili kota ogonem .
    Tak marsz przebiegł niezauważony, bez osiągnięcia celu ,to zwrócenia uwagi świata na dziejące się bezprawie , uzurpatorów.
    “Przedsiębiorcy utracili znaczną część dochodów na skutek budowy Light Rail Transit prowadzonej przez Metrolinx, a później jeszcze podczas pandemii. “!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.