20 milionów dla Tadeusza Rydzyka

Opublikowano: 02.02.2016 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 830

Trudno powiedzieć, czy pomysł poprawki przesuwającej pieniądze z kultury i sztuki na prywatną działalność Tadeusza Rydzyka był pomysłem samego posła Terleckiego, pomysłem PiS, faktem jest, że było to strzał w kolano.

Kim jest Tadeusz Rydzyk: to zakonnik, biznesmen, polityk, wspaniały specjalista od PR. Człowiek, który wiele zrobił i wiele znaczy w Polsce. Redemptoryści to zakon międzynarodowy, działający w wielu krajach na świecie nie podlegający Episkopatowi Polski a bezpośrednio papieżowi. Jest to zakon zajmujący się między innymi działalnością multimedialną na całym świecie.

Oddział w Polsce, zwany prowincją to jeden z wielu prowincji tego zakonu. Spokojnie zakon ten można porównać do międzynarodowych korporacji medialnych, z tą różnicą, że działa on w oparciu o prawa obowiązujące zakony.

Bezsprzecznym jest, że zrobił wiele dobrego dla PiS ale jeśli popatrzymy z perspektywy Kościoła i Polski to już ocena jest mocno niejednoznaczna by nie powiedzieć negatywna. Dziś w Polsce mamy dwa wyraźnie wyróżniające się Kościoły, Kościół Katolicki w Polsce reprezentowany przez episkopat i Rodzinę Radia Maryja. Kościoły też niby żyją w przyjaźni, ale nie raz występowały między nimi konflikty. Tadeusz Rydzyk jest bezwzględnie politykiem, ma swoją reprezentacje w Sejmie zasiadającą w ławach PiS.

Kościół nigdy nie powinien mieszać się do polityki w sposób wyraźnie wiążący go z jedną partią. Polityka to sprawa brudna, partie to rzecz nietrwała, najczęściej odchodzą w niesławie, a wtedy również ta niesława przenosi się na Kościół. Kościół ma prawo wyrażać pewne sprawy moralne, popierać pewne partie w pewnych ich dążeniach spójnych z dążeniami Kościoła ale powinien unikać sytuacji w której Kościół będzie wiązany z partią, bo partia z pewnością skorzysta na tym związku, Kościół może tylko stracić.

Jeśli chodzi o Polskę, Tadeusz Rydzyk jest bezsprzecznie stroną wojny polsko-polskiej, która trawi nasze społeczeństwo od wielu lat.

PIS MA OGROMNY DŁUG

O ile jeszcze w poprzednim rządzie PiS – Samoobrona – LPR sympatie Tadeusza Rydzyka wydawały się dzielić między PiS i LPR, to od upadku tamtego rządu, który był równocześnie upadkiem LPR sympatie te stały zawsze przy PiS. Tadeusz Rydzyk na listach tej partii umieszcza swoich posłów w Sejmie. Nie mogąc oficjalnie zasiąść w ławach poselskich zawsze realizował swoją politykę tak jaka dziś realizuje również Jarosław Kaczyński, z tylnego rzędu. I nie trzeba wielkiej znajomości polityki, by wymienić tych posłów.

Wsparcie mediów redemptorystów dla PiS w roku 2005 było znaczące. Jakąś formą wynagrodzenia za to wsparcie było podpisanie umowy koalicyjnej właśnie w mediach Rydzyka, a bardziej wymierną finansowo miała być dotacja do odwiertów geotermalnych. Niestety dla PiS, szybki upadek rządu Jarosława Kaczyńskiego spowodował zablokowanie tej dotacji a PiS pozostał dług do spłacenia, którego spłacenie z kiesy podatnika, w warunkach opozycji nie było możliwe.

Polskojęzyczne media redemptorystów zarówno w Polsce jak i za granicą stanęły w jednym szeregu w PiS w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Praktycznie w tym okresie co brało się do ręki “Nasz Dziennik”, można było w nim znaleźć, które za dwa dni okazywały się bzdurą. By nie być gołosłownym można wspomnieć strzelaniu do ofiar, wywiezieniu z miejsca katastrofy 3 ofiar, telefonie do żony od jednej z ofiar tej katastrofy, SMS wysłanym przez inną z ofiar. Lista rewelacji była długa. Czemu to służyło. Warto zerknąć do badań amerykańskich po śmierci JFK, czy brytyjskich po śmierci księżnej Diany. By wywołać falę różnych spekulacji trzeba by 10% społeczeństwa przyjęło, że coś było w tej sprawie nie tak. Temu służyły zarówno publikacje w “Naszym Dzienniku”, jak i częste wystąpienia Antoniego Macierewicza z rewelacjami w stylu „sztuczna mgła”. Myślę, że gdyby nie ta działalność nie byłoby dziś tylu teorii na temat tej katastrofy by nie było. Sam Antonii Macierewicz, bez tego wsparcia by się nie przebił.

Tak więc przy niespłaconym pierwszym długu PiS zaciągnął kolejny. Przez całe 8 lat Tadeusz Rydzyk wspierał PiS, a PiS starał się mu rewanżować. Pamiętamy akcję „Obudź się Polsko”, gdy PiS wspierał uzyskanie koncesji dla TV Trwam do nadawania na platformie cyfrowej wykorzystując w tym celu np. symbole narodowe jak kotwica Polski Walczącej.

Więc czy można się dziwić, że PiS mając pełnię władzy będzie chciał spłacić swój dług? Myślę, że nikogo to dziwić nie powinno. Dziwi jednak, że chce to zrobić pieniędzmi podatnika.

Zaś sposób w jaki zrobił to poseł Terlecki graniczy z głupotą, chyba, że przyjmiemy że, jest to buta, „teraz pokażemy społeczeństwu, my zrobimy co chcemy, a wy sobie w brodę plujcie”. Choć gały nie widziały co brały, widziały dwójkę młodych ludzi z nowymi pomysłami, a dostali… Tyle, że to w dłuższej perspektywie jeszcze większa głupota. Z pewnością znaczna część społeczeństwa zbulwersowała wiadomość o chęci przesunięcia pieniędzy mający wesprzeć z kulturę i dziedzictwo narodowe na prywatną uczelnię. To jeden z elementów newralgicznych, który w odczuciu społeczeństwa jest mocno nie doinwestowany.

Cóż mogła zrobić w tej sytuacji Beata Szydło, każda forma wyjścia z tej sytuacji była zła, czy mogła dla twardego elektoratu PiS powiedzieć, że Tadeuszowi Rydzykowi, dobroczyńcy PiS, nie należy się zapłata za jego pracę? A z drugiej strony zwrócili uwagę społeczeństwa na planowany skok na kasę podatnika. Z pewnością nie jest to również wygodne dla samego Tadeusza Rydzyka, jego też to obciąża, bo pokazuje, że to co czynił nie czynił z pobudek patriotycznych a dla konkretnych korzyści materialnych, za które rachunek wystawił dziś. Stąd nie miał innej drogi, musiał powiedzieć, że nie on o to wsparcie prosił. Z pewnością nie prosił, on wie, że dostanie i prosić nie musi.

Dziś PiS mówi o tworzeniu mechanizmu, który pozwoli jednak zapłacić te pieniądze. Słowo to brzmi dość groźnie, czyżby chodził o mechanizm stałych dotacji?

Dość ciekawym z psychologicznego punktu widzenia jest mentalność żelaznego elektoratu PiS. Gdy PO dawało swoim jakieś dotacje, to było bardzo źle. Gdy PiS daje swoim, to „święte dzieło”. Mentalność Kalego? Nie, w jednym i drugim przypadku jest to kradzież majątku narodowego i swój złodziej nie jest wcale bardziej „patriotyczny” od złodzieja obcego.

Dług wdzięczności PiS względem Tadeusza Rydzyka jest na pewno duży i nikt nie powinien zgłaszać żadnych pretensji, gdyby PiS zapłaciło ze swoich, choćby z otrzymywanych dotacji od państwa. Posłów mają dużo, dotacje znaczące, więc czy nie stać ich na prezent adekwatny do otrzymanego dobra?

A tak, to cóż, przyjdzie nam parafrazować stare powiedzenie, PiS i PO dwa bratanki i do kradzieży i do szklanki. Bo przecież był niedawno pomysł, by dziennikarze do pewnych miejsc w sejmie nie mieli dostępu. Przecież poseł nie wielbłąd, wypić musi.

Mówiąc o redemptorystach warto zwrócić uwagę na jeden fakt. Redemptoryści wstępując do zakonu ślubują ubóstwo, i to, że swym życiem będą wdrażać słowa Chrystusa “Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem” [J 15, 12]. Dlaczego w kontaktach z ludźmi deklarującymi przynależność do Rodziny Radia Maryja tak często spotyka się słowa przeczące tej zasadzie?

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Wadera 02.02.2016 09:29

  Z jednej strony Rydzyk, z drugiej strony Szechter. PIS ma dług “tylko” u Rydzyka. Ale aż strach pomyśleć jaki dług mają SLD, PSL, PO, Nowoczesna, Bolek, Kwach, itd. u Szechtera, TVN, dziennikarzy – resortowych dzieci, Lisweeka i innych przez te 26 lat! A Tusk ma dodatkowo dług u Angeli, wobec Niemiec. A Petru teraz? :/

 2. dagome12345 02.02.2016 13:40

  Nie popieram “zbytnio” pana Kaczyńskiego, ale z drugiej strony tylko on miał jako takie szanse na wejście stopień wyżej ponad układ PO i całej tej zgrai okrągłostołowej( przynajmniej złudnej władzy sprawowanej przez polityków).
  Jak przebić się do świadomości obywateli gdy każda opiniotwórcza TV czy radio waliła w niego jak w bęben. Wytłuszczali problemy jak : stare buty, krótkie ręce, życie na kocią łapę z kotem. Z drugiej strony te same “niestronnicze media” zapominały mówić o sprawach jak : zeznania prezydenta RP przed sądem( krzywoprzysięstwo), Amber Gold, afera hazardowa, przekręty przy autostradach i stadionach, afera Pro Civili, itd itd itd.
  Następną sprawą jest skala działań podejmowanych obecnie przez Kaczorka i działań podejmowanych przez przez cały ten syf komunistyczno-solidarnościowy. Suma kasy , którą otrzymywały media co roku od “swoich” z rządu, szła w dziewięć zer 🙂 Te 20 banieczek to troszkę śmieszne pieniądze:)
  Innym tematem jest cichy układ miedzy wielkim biznesem , ich reklamami , politykami(rząd), a tym kto otrzymywał za nie pieniądze. Oczywiście tajemnicą poliszynela były dysproporcje w rynku reklamowym mediów prorządowych i tych “opozycyjnych”. Owe dysproporcje były śmieszne z tego względu ,że cały czas wmawia się nam “kapitalizm”. Jaki to kapitalizm, gdzie gdzie dwa świetnie utrzymujące się tytuły na rynku, mające praktycznie ta samą liczbę czytelników mają dochód z reklam 1:120, czyli jeden tytuł otrzymuje 120 mln z reklam , a drugi mający tyle samo czytelników otrzymuje ciężko wyżebrany 1 mln zł.
  Co obchodzi producenta proszku do prania czy elektroniki jakim wartościom hołduje przyszły nabywca ich produktów? Podobno korporacjom zależy tylko na zysku ? Nooo moim skromnym zdaniem, Polska jest dobitnym przykładem ,że tak nie jest 🙂

  25 lat w naszym pięknym kraju tworzył się i obrastał w finansowy tłuszcz układ, który tak łatwo nie odda tego co ukradł. Zresztą jest to już praktycznie niemożliwe bez całkowitego rozebrania kraju na części pierwsze. Jakikolwiek ruch przeciwko tej sieci powiązań spotka się z rzeką pomyj i ekskrementów wylewanych na głowy tych , którzy mieli czelność powiedzieć NIE. Najmniejszym problemem jest to, czy ten buntownik działał z Rydzykiem czy nie …… czy jest to prawicowiec , lewicowiec , centrysta , komunista, kapitalista, socjalista , czy ufoludek z marsa ….. ma nie ruszać układu i jego kasy. Koniec kropka.

 3. robi1906 03.02.2016 08:08

  dagome12345
  Jedni żydzi udają władzę, drudzy żydzi udają opozycję.
  Wpisz sobie Kaczyński przy “okrągłym stole” w google foto, a jak nie wierzysz zdjęciom tu masz naocznego świadka:
  http://lestat.salon24.pl/566497,do-okraglego-stolu-przekonywal-mnie-lech-kaczynski
  I tu nie ma żadnego znaczenia że to Lechu, pamiętasz chyba
  “Panie prezesie, melduję wykonanie zadania”.

 4. dagome12345 03.02.2016 15:17

  @robi1906

  Jak napisałem na wstępie nie jestem jakimś wielkim fanem pana Kaczyńskiego 🙂
  W całej tej sytuacji smutne jest to ,że niestety ten pan jest jedynym człowiekiem posiadającym struktury i układy mogące realnie powalczyć z sitwą Platformersów.

  Może troszkę źle to ująłem w powyższym poście , ale generalnie chodziło mi o to ,że jeśli chce się dojść do władzy trzeba iść na kompromisy. Takim kompromisem dla Kaczyńskiego jest Rydzyk. Nie uwierzę w sytuacje gdzie ci panowie dochodzą do porozumienia i uznają wyższość jednego nad drugim.

  Co się tyczy okrągłego stołu i generalnie wydarzeń politycznych z tamtego okresu, to niema ludzi bez winy. Może i gdzieś są, ale na pewno nie usłyszymy o nich, dopóki obecny system będzie dalej sprawował władzę( już chyba wszyscy pomrą do tego czasu).

 5. robi1906 04.02.2016 08:41

  dagome12345
  Podziwiam Cię że jeszcze masz nadzieję.
  Owszem Polaków w PiS jest więcej niż w PO i rzeczywiście próbują coś robić: uratowanie lasów czy te 500 zł. (500 zł osobiście uważam za głupie rozwiązanie, bo ludziom bardziej potrzebna jest stabilizacja społeczno-ekonomiczna).
  Ale mój główny zarzut do Kaczyńskiego jest taki że doprowadził do tego że Rosja i Niemcy dogadały się ponad Polską. Te dwa mocarstwa robią ze sobą interesy i Polska im tylko przeszkadza, więc po co im Polska?. To że to Ruscy przyjdą do nas w to nie wierzę (przeszkody ekonomiczne), za to dla Niemców Polska jest łatwym i łakomym kąskiem.
  Zresztą wystarczy porównać przedwojenną nagonkę na Polskę w prasie zachodniej o rzekomych pogromach na żydach ze współczesną o tym jak to Polacy mordowali żydów za okupacji. Nikt na świecie nas nie żałował i nie stanął w naszej obronie w 39’tym i nikt nie będzie nas żałował i nie stanie za nami teraz.

  Tak że apeluję do każdego kibola, narodowca, anarchisty i do wszystkich innych (bo na pseudopolityków nie ma co liczyć),
  wspierajcie muzułmanów, budujcie z nimi sojusz, jeśli muzułmanie osłabią Niemcy to jest to w najlepszym Polskim interesie i już nie będę rozwijał tego że muzułmanie są naturalnymi wrogami syjonistów, tych samych co dobrze żyją dzięki naszej krwi i nędzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.