1845 osób oskarżonych o znieważenie Erdogana

Opublikowano: 03.03.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 504

Od 2014 roku w Turcji wszczęto 1845 spraw wobec osób, które znieważyły prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana – poinformował minister sprawiedliwości Bekir Bozdag. Wśród prześladowanych krytyków tureckiego prezydenta znaleźli się dziennikarze, sportowcy a nawet uczniowie.

Przemawiając na sesji tureckiego parlamentu Bekir Bozdag wystąpił w obronie częstego stosowania przepisu o karalności znieważenia prezydenta, który wcześniej był wykorzystywany niezbyt często. “Nie mogę czytać obelg pod adresem naszego prezydent. Zaczynam się czerwienić” – powiedział minister, którego cytuje telewizja Al Arabia.

Przepis o karalności znieważenia prezydenta jest coraz częściej wykorzystywany w Turcji wobec krytyków obecnych władz. Na przykład, dziennikarka Hilal Kalafat została skazana na 28 miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat za obraźliwy wpis pod adresem Erdogana na Twitterze. Natomiast zwolennicy prezydenta wysłali około 10 tysięcy skarg na opozycyjnego polityka Kemala Kılıçdaroglu, bo lider Republikańskiej Partii Ludowej nazwał Erdogana „rzekomym dyktatorem”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 03.03.2016 12:12

    To niech jeszcze mnie aresztuje, bo ja szczerze go posuwam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.