18 mld funtów na operację w Afganistanie

Opublikowano: 30.07.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 364

WIELKA BRYTANIA. Koszt brytyjskiej operacji wojskowej w Afganistanie został właśnie oszacowany na kwotę 18 mld funtów – informuje „BBC”. Defence Committee poinformował również, że wojsko wydało 260 mln funtów na bombardowania w Libii.

Sumy pochodzą z raportu opublikowanego w czwartek przez komitet działający w ramach Izby Gmin. Twórcy podsumowania wskazują, że wyliczenia są jedynie szacunkowe, ponieważ całkowity koszt operacji w Afganistanie jest nieznany.

Mówi się o 18 mld funtów wydanych do tej pory, w obecnym roku prowadzone tam działania wojskowe będą kosztowały ponad 4 mld funtów. Urzędnicy wskazują również, że całkowite koszty operacji w Libii mogą być trudne do przewidzenia.

Wydaje się, że koszty działań wojskowy będą wciąż znacząco wzrastać, ponieważ wojsko planuje wprowadzić unowocześnienia w kwestii uzbrojenia brytyjskich żołnierzy. Oddziały w Afganistanie będą zaopatrzone w „balistyczne szorty”, szczególnie przydatne żołnierzom, którzy szukają min przeciwpiechotnych. Do tego wszyscy otrzymają również nieprzemakalne, antybakteryjne skarpety, które mają ułatwić dbanie o higienę stóp.

Komitet poinformował, że współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej była bardzo trudna, a szczątkowe informacje udzielane przez ministerstwo powodowały, że osoby tworzące raport były, jak to wyraziły: „tylko odrobinę mądrzejsze”.

Opracowanie: Grzegorz Frąc
Zdjęcie: UK Ministry of Defence
Źródło: eLondyn

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.