18-letni sprawca przyznał, że chciał urządzić masakrę

Opublikowano: 29.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 523

Sprawca przedwczorajszej strzelaniny w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim przyznał się do winy. 18-letni Marek N. planował prawdziwą masakrę – usiłował dokonać zabójstwa wielu osób. Grozi mu nawet dożywocie.

https://www.youtube.com/watch?v=85HrWXWwX84

W miarę ustalania kolejnych faktów szokujące wydarzenia, które miały miejsce w podstawówce w Brześciu Kujawskim coraz bardziej przypominają szkolne masakry, które zdarzają się w USA. 18-letni sprawca poniedziałkowego ataku zdążył już przyznać się do usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych. Już tylko za to grozi mu kara dożywotniego więzienia, a wszystko wskazuje na to, że postawiony zarzut zostanie jeszcze rozszerzony.

„Czynności prowadzone były przez trzech prokuratorów. Zabezpieczone zostały broń oraz materiały wybuchowe. Po przeszukaniu pomieszczeń, które zajmował sprawca, ujawniono materiały i urządzenia służące do produkcji materiałów wybuchowych. One zostaną poddane badaniom balistycznym” – komentował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak dla portalu Dziennik.pl

Jak się okazało po przeszukaniu przez policję nastolatek był uzbrojony po zęby. Pogróżki o urządzeniu masakry należy traktować bardzo poważnie, jeśli padają ze strony człowieka z maczetą, pałką teleskopową i czarnoprochowym rewolwerem. Oprócz tego Marek N. w swoim domu przechowywał znaczne ilości materiałów wybuchowych oraz dysponował infrastrukturą pozwalającą mu ją produkować.

Oficjalnie potwierdzono, że sprawca ataku leczył się psychiatrycznie. Według lokalnych mediów Polskiego Radia PiK i PAP w mediach społecznościowych dzień wcześniej miała pojawić się zapowiedź masakry. Z kolei dziennikarze „Wirtualnej Polski” donoszą o tym, że w niedzielę sprawca miał zrobić “zwiad” – widziano go w okolicach szkoły. W dodatku jego bliscy mogli wiedzieć o ataku – w poniedziałek brat Marka N. nie pojawił się w szkole.

Wciąż jednak nie wiadomo co było motywem sprawcy. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o uraz do nauczycielki polskiego. Według Polsat News, Marek N. miał polować na polonistkę, która nie przepuściła go do następnej klasy. Wcześniej, kobieta miała otrzymywać groźby.

Jeśli chodzi o ofiary wczorajszego ataku to według Polskiej Agencji Prasowej, że życiu zarówno 11-letniej uczennicy, jak i sprzątaczce nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Obie przeszły operacje w szpitalach w Toruniu i Włocławku. Uzupełniono również, że dziewczynka ucierpiała nie tylko z powodu wybuchu, ale także została postrzelona.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.