17-letnia „bluźnierczyni” pod policyjną ochroną

Opublikowano: 07.02.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1786

Mila, francuska 17-latka, która w mediach społecznościowych wypowiadała się krytycznie o islamie, znajduje się pod ochroną policyjną, powiedział w Zgromadzeniu Narodowym francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

Mila, która jest lesbijką i marzy o karierze piosenkarki, została po instagramowej relacji o swojej seksualności zaatakowana przez jednego z obserwujących, muzułmanina, jako „brudna lesbijka”. W odpowiedzi napisała, że nienawidzi religii, że w „Koranie” nie ma nic prócz nienawiści, a „islam to gówno”. Było to 18 stycznia.

Po wpisie Mili rozszalała się na Instagramie burza, grożono jej oblaniem kwasem i śmiercią, opublikowano jej adres. W związku z tym przestała chodzić do szkoły i znalazła się pod ochroną policji w ukryciu. 3 lutego, w pierwszym przeprowadzonym z nią wywiadzie, dziewczyna powiedziała, że przykro jej wobec „praktykujących w pokoju muzułmanów” i żałuje wulgarności swoich słów, ale podtrzymała to, co powiedziała. „Chciałam, żeby zabrzmiało to bluźnierczo. Absolutnie nie żałuję tego, co powiedziałam” – oznajmiła.

We francuskich mediach wybuchła debata o wolności słowa. Bluźnierstwo nie jest we Francji czynem karanym (jest w Polsce i kilku innych krajach Europy, a także w większości krajów muzułmańskich). Policja prowadziła początkowo śledztwo przeciwko Mili z podejrzenia o mowę nienawiści, ale zamknęła je, ponieważ wyraziła ona prywatną opinię o religii, a nie atakowała ludzi. Prowadzone jest natomiast śledztwo w sprawie gróźb śmierci.

Powstały dwa hasztagi, za i przeciw Mili; skrytykowała ją natomiast minister sprawiedliwości Nicole Belloubet mówiąc, że „atak na religię jest atakiem na swobodę wyznania”, na co z kolei jeden z senatorów dał pani minister ocenę 0/20 z prawa konstytucyjnego mówiąc: „We Francji zabronione jest obrażanie wyznawców religii, ale nie religii, jej symboli i postaci”.

Pani minister stwierdziła, że jej wypowiedź była „niezręczna” i że groźby pod adresem Mili są „niedopuszczalne”. Podobnie wypowiedział się przewodniczący Francuskiej Rady Wiary Muzułmańskiej, Mohammed Moussaoui – że groźby śmierci są niedopuszczalne, niezależnie od tego, jak poważne były stwierdzenia dziewczyny.

Milę poparła przewodnicząca Ruchu Narodowego, Marine Le Pen: „Ma więcej odwagi niż pokazała cała rządząca francuska klasa polityczna przez ostatnie 30 lat”.

Swoje konto na „Instagramie” Mila usunęła, minister edukacji powiedział w środę, że władze starają się, żeby mogła spokojnie wrócić do szkoły.

Opracowanie: (gl)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 07.02.2020 14:38

    Makaron do diabla, a Marene le Pen na prezydenta Francji…….wola ludu Paryza.

  2. Radek 08.02.2020 03:16

    Jako dziecko niech jej chronią. Jak będzie miała 18 lat, to powinni wycofać ochronę. Dlaczego państwo ma chronić każdego przygłupa, co gada co mu ślina na język przyniesie. Niech się nauczy, że jak tak dalej pójdzie to Francja niedługo będzie oficjalnie kamieniować bluźnierców więc trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.