16 rocznica masakry w Waco

Opublikowano: 22.04.2009 | Kategorie: Prawo

Liczba wyświetleń: 1340

19 kwietnia 1993 roku agenci rozmaitych agend rządu USA zakończyli oblężenie kompleksu budynków należących do niewielkiej sekty religijnej. Oblężenie zakończyło się śmiercią około 80 cywili, wśród nich wielu kobiet i dzieci. Początkiem tego wydarzenia była próba dokonania nalotu na kompleks sekty 28 lutego przez funkcjonariuszy Biura ds. Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej (ATF). Sekciarze byli dobrze przygotowani na przyjęcie niemiłych i nieproszonych gości, ostatecznie to Teksas, i w wyniku akcji zginęło 4 funkcjonariuszy ATF i kilku członków sekty. Zaczęło się wtedy oblężenie, które po 51 dniach zostało zakończone, niestety w tragiczny sposób. FBI i ATF, używając ciężkiego sprzętu (opancerzonych pojazdów gąsienicowych) rozpoczęło systematyczne demolowanie kompleksu, przez kilka godzin wypompowując i wstrzeliwując do jego wnętrza gaz łzawiący (łatwopalny i niebezpieczny dla osób przebywających wewnątrz, szczególnie dzieci). Podczas tej akcji w kompleksie wybuchł pożar, który wkrótce strawił wszystkie budynki wraz z ludźmi w środku.

Po akcji funkcjonariusze szybko zatarli wszystkie ślady, równając teren kompleksu z ziemią, uniemożliwiając przeprowadzenie później dokładniejszego śledztwa. Oczywiście za taki rozwój sytuacji obarczono winą sekciarzy i ich przywódcę, Dawida Koresha. I tak miało pozostać. Niestety, sprawa była zbyt bulwersująca, aby pozostała bez echa.

Niezależni dziennikarze i eksperci rozpoczęli drążenie tematu. Jak się okazało, wstępny nalot był zupełnie niepotrzebny, gdyż miała to być typowa pokazowa akcja, w celu poprawy wizerunku ATF. Zarzuty o molestowanie seksualne dzieci, czy dokonywanie niedozwolonych przeróbek posiadanej legalnie broni, były bezpodstawne. Poza tym, Koresh oferował wcześniej agentom możliwość wizyty w kompleksie, ale odmówili. Sąd uznał, że sekciarze działali w samoobronie podczas pierwszego nalotu i uwolnił ich od zarzutu morderstwa. Wiele dowodów zebranych po zakończeniu akcji wskazywało, że nie wszystko wyglądało tak, jak opisywali to agenci. Zapisy z kamer podczerwonych sugerowały, że kompleks był ostrzeliwany z wielu stron, co skutecznie uniemożliwiało poddanie się ludziom wewnątrz i bezpieczne opuszczenie go w obliczu pożaru. Agenci najprawdopodobniej używali ładunków zapalających, które mogły wywołać pożar, który strawił cały kompleks. Nie wyjaśniono skąd wziął się silny ładunek wybuchowy na stropie betonowego bunkra, w którym chroniła się znaczna część mieszkańców kompleksu, w tym dzieci. Jego eksplozja zabiła większość z tych, którzy schronili się wewnątrz. Agenci nie dopuszczali straży pożarnej na teren pożaru, demolując go w tym czasie buldożerami. Przeprowadzone po tych wydarzeniach śledztwa, także przed Kongresem USA oczywiście nie znalazły winnych, poza tymi, którzy i tak nie mogli się bronić – ofiarami masakry.

Dzięki dobrodziejstwom Internetu i sieci P2P, można na temat wydarzeń w Waco sporo poczytać i pooglądać, co uczyniłem, a to dość pouczające doświadczenie. I warto, aby o Waco pamiętali zarówno ci, którzy państwo uważają za aparat niezbędny do regulowania naszego życia, a także ci, którzy mają kompletnie przeciwny pogląd.

Masakra w Waco to idealny przykład jak bezwzględne państwo potrafi przy użyciu ciężkiej broni zamordować 80 niewinnych dzieci, mężczyzn i kobiet w imię poprawy wizerunku jednej ze swoich zbrodniczych instytucji. W dodatku bezwzględnie zacierając ślady, tak by nikt nie mógł się dowiedzieć.

Jak powiedział Henry D. Thoreau “Państwo nigdy celowo nie staje twarzą w twarz z ludzkim umysłem – ani z intelektem, ani z moralnością – ale tylko z ciałem i zmysłami; nie jest uzbrojone w rozum, ani w uczciwość wyższego rzędu, lecz w większą siłę fizyczną.”

Czy usłyszymy o tym w telewizji, prasie ? Czy ta zbrodnia została tak samo nagłośniona jak zamachy terrorystyczne z 11 września ? Czy ktokolwiek poniósł odpowiedzialność za tą zbrodnię ? Czy pozwolimy by państwo, największa mafia dalej mordowała bezbronnych ludzi ?

Autor: Frycz
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej

BIBLIOGRAFIA

http://www.serendipity.li/waco.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Waco_Siege

Zabija broń, zabijają ludzie


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. cosac 22.04.2009 17:13

  “Masakra w Waco to idealny przykład jak bezwzględne państwo potrafi przy użyciu ciężkiej broni zamordować 80 niewinnych dzieci, mężczyzn i kobiet w imię poprawy wizerunku jednej ze swoich zbrodniczych instytucji. W dodatku bezwzględnie zacierając ślady, tak by nikt nie mógł się dowiedzieć.” —-> teza poprowadzona nurtem nadinterpretacji. Czytałem książkę o tej sekcie. To co się tam wyrabiało to była prawdziwa psychiczna masakra. Promiskuityzm i głęboka manipulacja psychologiczna Koresha, który wmówił swoim wyznawcom, że oblężenie FBI to walka z szatanem przepowiedziana w Apokalipsie Św. Jana, i że walka to jedyna droga do odrodzenia w życiu wiecznym. Część z tych ludzi uciekła, część się aktywnie broniła. Gdyby się padłby ani jeden strzał. Nie należy zapominać, że to sekta, która w bestialski sposób łamała prawo i wszelkie normy moralne.

 2. cosac 22.04.2009 17:14

  *Gdyby się poddali nie padłby ani jeden strzał.

 3. Velevit 22.04.2009 17:33

  Temat nie jest mi bliżej znany, ale strategia jaką obrali mundurowi wydaje mi się ździebko brutalna ! Na prawdę nikt tam nie przeżył ? Pamiętne akcje odbicia zakładników z Moskiewskiego teatru czy szkoły w Osetii przez Rosjan można by nazwać wzorowo przeprowadzonymi operacjami antyterrorystycznymi, w porównaniu z wyżej przedstawioną EKSTERMINACJĄ !

 4. W. 23.04.2009 05:40

  Widziałem o tym film dokumentalny. Koresh gotowy był by sie poddać, a jednemu z policjantów wypaliła niechcący broń i wszyscy zaczęli strzelać, bo myśleli, że to sekciarze atakują.

 5. pike 23.04.2009 13:11

  największa sekta to rzymski kościół 🙂

  takich przekrętów jak Waco jest cała masa, ale o tym wiedzą ci którzy się budzą.

  więc budźmy się !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.