150 syryjskich uchodźców „zniknęło” w Grecji

Opublikowano: 28.12.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 570

Około 150 uchodźców z Syrii, którzy przedostali się przed turecką granicę do miejscowości Praggi (północno-wschodnia Grecja) najwyraźniej zaginęło bez wieści po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Chociaż wielu uważa, że mogli zostać wydaleni do Turcji, brak jakiejkolwiek dokumentacji zwrócił uwagę między innymi aktywistów, prawników i obrońców praw człowieka.

Ketty Kehayioylou z UNHCR (UN Refugee Agency) powiedział gazecie “The Guardian”: „Żaden z nich nigdy nie pojawił się w oficjalnym rejestrze, przewidzianym przez prawo krajowe, dlatego domagamy się śledztwa”.

Imigranci, którzy często uciekają z Bliskiego Wschodu na terytorium Grecji przemierzając całą Turcję lub odbywając niebezpieczną podróż przez Morze Śródziemne z Afryki Północnej, spotykają się z lawinowo rosnącą liczbą nadużyć, zarówno ze strony skrajnej prawicy, jak i władz.

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.