15 lat więzienia za oglądanie terroryzmu w sieci

Opublikowano: 06.10.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Amber Rudd, brytyjska minister spraw wewnętrznych, poinformowała, że odpowiedzią na rosnącą liczbę ataków w Zjednoczonym Królestwie ma być zaostrzenie prawa regulującego dostęp do treści mających związek z terroryzmem.

Internauci często odwiedzający strony poświęcone atakom będą mogli spędzić w więzieniu nawet 15 lat, powiedziała Rudd. Maksymalna kara będzie również stosowana w przypadku terrorystów, którzy publikują informacje o funkcjonariuszach sił zbrojnych, policji i służb bezpieczeństwa w celu przygotowania ataków terrorystycznych.

Zmiany prawne odnoszące się do treści internetowych są częścią większej strategii rządowej mającej na celu zapobieganie atakom terrorystycznym. „Chcę mieć pewność, że osoby oglądające obrzydliwe materiały w sieci, wliczając w to strony poświęcone dżihadowi, skrajnie prawicową propagandę, instruktaże samodzielnego konstruowania bomb itp. spotkają się ze zdecydowaną siłą prawa. W chwili obecnej istnieje luka w prawie dotycząca materiałów dostępnych online, a to jest najpowszechniejszy dostęp do treści publikowanych w celach przestępczych” – powiedziała Rudd.

Brytyjski Home Office ustalił, że od września 2016 r. zwolennicy Państwa Islamskiego opublikowali 67 tysięcy tweetów w języku angielskim, zawierających linki do stron propagandowych i platform internetowych związanych z terroryzmem. Angielski stał się drugim – po arabskim – językiem, którym komunikują się zwolennicy ISIS. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy bieżącego roku umieszczono w sieci ponad 44 tysiące nowych linków.

Proponowane zmiany rozszerzą definicję „posiadania informacji, która może zostać użyta w celach terrorystycznych”, figurującą w dokumencie rządowym „Terrorism Act 2000″. Obecnie przepisy te można stosować jedynie w przypadku materiałów, które zostały ściągnięte na komputer sprawcy lub ściągnięte i umieszczone na nośniku zewnętrznym. Po nowelizacji będzie można zatrzymać internautów wielokrotnie stykających się w sieci z treściami terrorystycznymi. Jednorazowe kliknięcie w link, przez przypadek lub z ciekawości, nie będzie podlegało karze. Wielokrotnie materiały te będą mogli oglądać dziennikarze, naukowcy i inne osoby, które przedstawią „racjonalne uzasadnienie” oglądania tego typu treści.

Autorstwo: Borsuk
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

piękny akt terroryzmu na obywatelach, wzruszyłem się. Coraz więcej demokracji w tej anglii.
Bo terroryści nie wiedzą co to tor, proxy, vpn. Dla chcącego nic trudnego, terrorysta zawsze znajdzie rozwiązanie. Jak zwykle dotknie to wyłącznie normalnych ludzi, i to tych “nieposłusznych”.

Zenon G
Użytkownik
Zenon G

Coraz bliżej do ,,myślozbrodni”…

karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

Może faktycznie, jak ludzie będą oglądać wiadomości w robocie i ktoś parsknie albo powie ciepłe słowo, to przecież oznacza, że ma informacje sprzeczne z mainstreamem -> musiał wejść na stronę dla terrorystów/skrajnej prawicy -> do ciupy go :D

Można składać CV do ministerstwa prawdy? Ech, chyba mnie nie przyjmą.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

,,Takie Rzeczypospolite stanie, jak młodzieży chowanie,,…. i Orwell nie potrzebny.