14-latkowie złamali zabezpieczenia banku w Montrealu

Opublikowano: 12.06.2014 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 442

Uczący się w liceum w Winnipeg Matthew Hewlett i Caleb Turon podczas surfowania po internecie znaleźli stary podręcznik dla operatorów bankomatów należących do Banku w Montrealu (BMO ATM). Ciekawi efektów postanowili dla zabawy spróbować czy nadal za jego pomocą można wejść do trybu operatora, nie spodziewali się że będzie to tak dziecinnie proste.

Na początku system poprosił o sześciocyfrowe hasło, ku ich zdziwieniu zadziałało domyślne “123456” które pierwsze przyszło im do głowy. Chłopcy niezwłocznie wybrali się do siedziby banku w celu poinformowania ich o “dziurze w systemie”. Bank uznał to za niemożliwe i że nie mają na to dowodów, jedynym incydentem jaki ostatnio odnotowali była tylko kradzież pinu jednego z klientów.

Za przyzwoleniem niedowierzającego pracownika banku chłopcy z powrotem włamali się do bankomatu, a następnie wydrukowali z niego dokumenty wykazujące min. ilości gotówki w maszynie, ilości wypłat oraz ile bankomat uzbierał pieniędzy z różnych dodatkowych opłat. Na koniec dla zabawy zmienili powitalny komunikat z “Witamy w bankomacie BMO” na “Odejdź, ten bankomat został zhakowany”.

Tym razem gdy wrócili do banku z sześcioma wydrukowanymi poufnymi dokumentami zostali potraktowani poważnie. Dyrektor oddziału po zgłoszeniu centrali luki w zabezpieczeniach, na prośbę Caleba nawet napisał usprawiedliwienie dla szkoły wyjaśniające czemu chłopcy tak późno wrócili z lunchu.

Autor: mietek
Źródło: CIA


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. manriusz 12.06.2014 13:50

    Ten przykład doskonale pokazuje ludzką leniwość.Technicy dla ułatwienia pozostawiają PIN bez zmian po montażu lub serwisie.Ile takich “kwiatków” już widziałem i słyszałem.Ręce czasami opadają na ludzka głupotę.

  2. Murphy 13.06.2014 13:12

    Mają szczęście, że bank nie wszczął postępowania karnego jak się to miało w innych przypadkach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.