14 krajów Afryki nadal płaci francuski podatek kolonialny

Opublikowano: 12.03.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 577

Czternaście krajów afrykańskich wciąż musi płacić francuskim instytucjom podatkowym za niewolnictwo i kolonizację.

Osiem z dziesięciu krajów o najniższych wskaźnikach umiejętności czytania i pisania wśród dorosłych znajduje się w Afryce francuskojęzycznej. Mianowicie: Benin (40%), Burkina Faso (26%), Czad (34%), Wybrzeże Kości Słoniowej (49%), Gwinea (29%), Mali (23%), Niger (29%) i Senegal (42%).

Ten „niesamowity” wynik został osiągnięty po ponad 150 latach kolonizacji francuskiej! Przez prawie 200 lat francuskiej kolonizacji w Afryce i Azji Francja zbudowała tylko jeden uniwersytet w swoich koloniach. Po 150 latach kolonizacji francuskiej w Republice Środkowoafrykańskiej obroniono tylko jeden doktorat, kiedy kraj uzyskał niepodległość w 1960 r.

Jednak Francja nadal pobiera czynsze za budynki kolonialne pozostawione w tych krajach. Francuzi wciąż zmuszają czternaście krajów afrykańskich do płacenia podatku kolonialnego za „korzyści” wynikające z niewolnictwa i kolonizacji. Wyobraźmy sobie, że Stany Zjednoczone nadal płacą Brytyjczykom za wynajem Białego Domu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.