14 krajów Afryki nadal płaci francuski podatek kolonialny

Opublikowano: 12.03.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1114

Czternaście krajów afrykańskich wciąż musi płacić francuskim instytucjom podatkowym za niewolnictwo i kolonizację.

Osiem z dziesięciu krajów o najniższych wskaźnikach umiejętności czytania i pisania wśród dorosłych znajduje się w Afryce francuskojęzycznej. Mianowicie: Benin (40%), Burkina Faso (26%), Czad (34%), Wybrzeże Kości Słoniowej (49%), Gwinea (29%), Mali (23%), Niger (29%) i Senegal (42%).

Ten „niesamowity” wynik został osiągnięty po ponad 150 latach kolonizacji francuskiej! Przez prawie 200 lat francuskiej kolonizacji w Afryce i Azji Francja zbudowała tylko jeden uniwersytet w swoich koloniach. Po 150 latach kolonizacji francuskiej w Republice Środkowoafrykańskiej obroniono tylko jeden doktorat, kiedy kraj uzyskał niepodległość w 1960 r.

Jednak Francja nadal pobiera czynsze za budynki kolonialne pozostawione w tych krajach. Francuzi wciąż zmuszają czternaście krajów afrykańskich do płacenia podatku kolonialnego za „korzyści” wynikające z niewolnictwa i kolonizacji. Wyobraźmy sobie, że Stany Zjednoczone nadal płacą Brytyjczykom za wynajem Białego Domu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o