1,3 bln USD z podejrzanych źródeł przesłano z Deutsche Banku

Opublikowano: 03.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1556

Deutsche Bank ma być podejrzewany przez Stany Zjednoczone o ułatwienie ponad połowy z 2 bilionów dolarów podejrzanych transakcji, które zostały zgłoszone przez rząd USA w latach 1999-2017.

Według nadawcy Deutsche Welle (DW) około 1,3 biliona dolarów z 2 bilionów dolarów w transakcjach, które wyciekły w latach 1999-2017 i zostały oznaczone jako podejrzane, przeszły właśnie przez Deutsche Bank. DW zacytowała dokumenty uzyskane przez BuzzFeed News i udostępniła je Międzynarodowemu Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

Dokumenty ujawniły, że pięć głównych banków (Bank of New York Mellon, Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan i Standard Chartered) przetworzyło biliony dolarów transakcji zidentyfikowanych jako podejrzane.

Doniesienia z działalności, które banki i inne instytucje finansowe złożyły w sieci Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu USA (FinCEN), wykazały, że megabanki nadal czerpały zyski z potężnych i niebezpiecznych graczy, nawet po tym, jak władze USA nałożyły grzywny na instytucje finansowe za wcześniejsze niepowodzenia w powstrzymaniu przepływów brudnych pieniędzy.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Zdjęcie: Tony Webster (Flickr.com, CC BY 2.0)
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.