1,3 bln USD z podejrzanych źródeł przesłano z Deutsche Banku

Opublikowano: 03.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 806

Deutsche Bank ma być podejrzewany przez Stany Zjednoczone o ułatwienie ponad połowy z 2 bilionów dolarów podejrzanych transakcji, które zostały zgłoszone przez rząd USA w latach 1999-2017.

Według nadawcy Deutsche Welle (DW) około 1,3 biliona dolarów z 2 bilionów dolarów w transakcjach, które wyciekły w latach 1999-2017 i zostały oznaczone jako podejrzane, przeszły właśnie przez Deutsche Bank. DW zacytowała dokumenty uzyskane przez BuzzFeed News i udostępniła je Międzynarodowemu Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

Dokumenty ujawniły, że pięć głównych banków (Bank of New York Mellon, Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan i Standard Chartered) przetworzyło biliony dolarów transakcji zidentyfikowanych jako podejrzane.

Doniesienia z działalności, które banki i inne instytucje finansowe złożyły w sieci Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu USA (FinCEN), wykazały, że megabanki nadal czerpały zyski z potężnych i niebezpiecznych graczy, nawet po tym, jak władze USA nałożyły grzywny na instytucje finansowe za wcześniejsze niepowodzenia w powstrzymaniu przepływów brudnych pieniędzy.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Zdjęcie: Tony Webster (Flickr.com, CC BY 2.0)
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o