11-latek zmarł z powodu podduszania się

Opublikowano: 25.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2105

11-letni chłopiec zmarł, ponieważ brał udział w kolejnym “wyzwaniu”, które krąży w sieci. Tym razem chodzi o duszenie się w celu wywołania halucynacji.

Carson Bodkins z miasta Elizabeth w Colarado w USA zmarł ponieważ chciał wziąć udział w internetowym wyzwaniu, które polegało na podduszaniu się. Chłopca znalazła jego matka, która wchodząc do jego pokoju zastała go leżącego na ziemi. Carson był nieprzytomny więc jego matka natychmiast przystąpiła do reanimacji po czym został przewieziony do szpitala. Jednak chłopcu nie można było już pomóc i ostatecznie zmarł on z powodu niedotlenienia mózgu.

Rodzice dopiero po jego śmieci dowiedzieli się, że grał w “choking challenge” – internetowe wyzwanie, które polega na podduszaniu się, nawet do nieprzytomności w celu uzyskania halucynacji. Dzieci z całego świata podduszają się przy pomocy smyczy przywiązywanych do mebli lub z pomocą znajomych.

Rodzice chłopca zainstalowali, co prawda na jego komputerze specjalne oprogramowanie do kontrolowania treści przez niego przeglądanych, ale rzadko interesowali się tym, co dokładnie ich syn przegląda w sieci. Teraz oboje apelują do rodziców z całego świata, aby bardziej interesowali się tym, co ich pociechy przeglądają w sieci i na jakie treści trafiają.

Po śmierci chłopca jego rodzice założyli stronę na portalu GoFoundMe w celu upamiętnienia go. Teraz rodzice apelują do innych, aby kontrolowali to, co robią ich pociechy w sieci. Warto pamiętać i być świadomym tego, że osobom podduszającym się grożą nie tylko halucynacje, ale także zaniki pamięci, padaczka, a nawet śmierć z powodu niedotlenienia mózgu. Złapanie dziecka na podduszaniu się może być jednak wyjątkowo trudne, ponieważ wszystko trwa około 5 minut.

Objawami podduszania się są przede wszystkim ślady na szyi, przekrwione oczy, a także bóle głowy. Rodzice Carsona twierdzą, że należy skutecznie sprawdzać treści jakie dzieci oglądają w sieci nawet, jeżeli będzie to “ograniczało” ich prywatność.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Aida 25.10.2018 15:00

    W polskich szkołach też niestety krążą różne, niebezpieczne wyzwania.

  2. Tom 25.10.2018 16:15

    Zastanawia mnie, dlaczego podduszanie ma być takie niebezpieczne, skoro trening wstrzymywania oddech nie jest niebezpieczny https://www.google.co.uk/search?q=trening+wstrzymywania+oddechu&rlz=1C1GCEA_enGB774GB774&oq=trening+wstrzymywania+oddechu&aqs=chrome..69i57.6828j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  3. Murphy 26.10.2018 09:57

    Widać głupota znowu powraca… Będąc dzieckiem widziałem jak moi rówieśnicy i starsi zabawiali się w tą głupią grę. Nigdy jednak nie brałem w niej udziału i nie ciekawiło mnie po co im to.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.