10 wypraw morskich, które zniknęły bez śladu

Opublikowano: 26.09.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 724

Polegając wyłącznie na odnalezionych starożytnych opisach, zebranych racjach żywnościowych i garści narzędzi do rysowania map, grupy śmiałków często spędzały miesiące, jeśli nie lata, przekraczając nowe granice i zapisując to, co znalazły na morzach i oceanach. Wyprawy te były niezwykle niebezpieczne i wiele z nich kończyło się katastrofami. Jednak chęć potwierdzenia istnienia starożytnych lądów, które widniały na skonfiskowanych przez kościół mapach, trasach przejść i odwiedzenia Antarktydy, która wg map nie była skuta lodem, pchała tych dzielnych ludzi w nieznane. Niektórych jednak spotkał jeszcze dziwniejszy los. Całkowicie zniknęli z powierzchni Ziemi. Niektóre wraki z wypraw odkryto dopiero wieki później, ostatnią w 2004 roku, ale innych nadal brakuje. Gdzie są? Czy opisy gigantycznych wirów oceanicznych sporządzone przez kapitanów statków, tudzież opisy potężnych istoto morskich atakujących statki są prawdziwe? Dzisiaj mówi się, że to wymysły pijanych marynarzy, którzy w portowych tawernach opowiadali przy kubku rumu nieziemskie historie…a jeżeli nie były to wymysły, tylko ci dzielni ludzie opowiadali prawdę?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.