10. rocznica śmierci Leppera. Tymochowicz wie, kto zabił?

Opublikowano: 07.08.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1179

5 sierpnia 2011 r. w biurze Samoobrony przy al. Jerozolimskich w Warszawie znaleziono ciało byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Jego śmierć wstrząsnęła całym krajem, gdyż był jednym z najwyrazistszych polskich polityków początku XXI wieku. Mimo upływu dekady, do dziś nie ustalono ponad wszelką wątpliwość, czy było to samobójstwo. Co prawda ostateczne wnioski prokuratury wskazują na depresję, problemy rodzinne i upadek kariery politycznej, ale bliscy współpracownicy Leppera twierdzą, że miał za dużo planów, aby targnąć się na własne życie, a większość z jego prywatnych kłopotów już się kończyła. Dzień przed śmiercią Andrzej Lepper widział się ze swym przyjacielem, a także doradcą ds. wizerunku, Piotrem Tymochowiczem, z którym omawiał strategię na najbliższe miesiące. Tego dnia ogłoszono termin najbliższych wyborów parlamentarnych, do których przewodniczący Samoobrony chciał się przygotować. Twierdził też, że dysponuje informacjami, za które może zginąć, ale z upublicznieniem ich chciał się wstrzymać do kulminacyjnego momentu kampanii wyborczej. To wskazuje, że Andrzej Lepper mógł jednak zostać zamordowany lub popełnić samobójstwo w wyniku ciężkiego szantażu. Przed śmiercią odbył kilka spotkań, z których wrócił roztrzęsiony. Z kim się spotkał, co usłyszał, o czym wiedział i jakie informacje mogły kosztować go życie? O tym już dziś w programie z serii „Dokąd Zmierzamy” opowie jego doradca i przyjaciel, Piotr Tymochowicz.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.