10 najniebezpieczniejszych dodatków do żywności

Opublikowano: 26.04.2012 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2609

WYDŁUŻYĆ TERMIN WAŻNOŚCI, SKRÓCIĆ LUDZKIE ŻYCIE

Konserwanty i syntetyczne dodatki do żywności zapobiegają utlenianiu się składników, hamują rozwój grzybów oraz pleśni. Ich zadaniem jest wydłużenie terminu ważności danego produktu. Niestety po skonsumowaniu tych toksyn komórki ciała pozbawiane są tlenu oraz składników odżywczych, co w konsekwencji prowadzi do różnych mutacji i stanowi doskonałą pożywkę dla raka.

Tak samo jak ludzie, komórki aby móc się prawidłowo rozwijać potrzebują tlenu. Tocząca się w przemyśle żywnościowym walka z grzybami i pleśnią za pomocą konserwantów doprowadza do wyniszczenia organizmu i wypłukania go z wartościowych składników odżywczych na poziomie DNA, poprzez pozbawienie tlenu komórek mitochondrialnych. Czasami skutkuje to całkowitym ich zamknięciem. Organizm pozbawiony podstawowych składników odżywczych staje się bardziej podatny na choroby,

Jeśli nadal przy wyborze produktów nie kierujesz się ich składami chemicznymi, to lepiej zacznij. Nie trzeba być chemikiem ani lingwistą aby wyłowić wśród nich toksyczne substancje. Często tego typu składnikom wymienionym na etykietach towarzyszą eufemistyczne slogany, mające na celu odwrócenie naszej uwagi i zbagatelizowanie zagrożenia.

10 NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNYCH “DUSICIELI” KOMÓREK

Na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje kilka głównych agencji, oraz organizacji “zwalczających raka”, które od ponad 70 lat nie tylko zwalczają wszystkie naturalne, homeopatyczne sposoby leczenia, ale również zatwierdzają, wspierają i czerpią korzyści ze stosowania tych rakotwórczych składników w pożywieniu, napojach oraz środkach higieny osobistej.

1. Benzoesan sodu – tego “cichego zabójcę” obecnie możemy znaleźć niemal we wszystkich produktach spożywczych, sosach, majonezie, napojach, sokach, a nawet żywności oznaczonej jako “całkowicie naturalna” lub “ekologiczna”.

2. Olej Canola – ta nazwa nie pochodzi od rośliny, Jej źródłem jest połączenie słów “Kanada” i “olej”. Została ona nadana roślinie genetycznie zmodyfikowanej. Podobno rząd kanadyjski zapłacił FDA 50 milionów dolarów, aby znalazł się on na liście produktów Uznanych za Bezpieczne (GRAS). [1]

3. Glutaminian Sodu – FDA pozwala na używanie ponad 20(!) nazw dla tego kontrowersyjnego składnika W jakim celu? Jeśli produkt został oznaczony jako niezawierający MSG, wcale nie oznacza to, że go tam nie ma. [2]

4. Azotany sodu – używane w nawozach, materiałach wybuchowych oraz jako środki czyszczące. Jest uważany za “super sól” (jak glutaminianu sodu), dodawany do żywności, takiej jak hot dogi, wędliny, boczek. Wydłuża termin ważności, zmienia kolor oraz smak.

5. Margaryna – kwasy tłuszczowe typu trans. Mało kto zdaje sobie sprawę, że również w wielu innych produktach, jak np. niektórych zupkach w proszku, chrupkach, słodyczach, większości gotowych wyrobów cukierniczych i fast foodów czy słonych przekąsek, znajdują się duże ilości tych związków. [3]

6. Środki pianotwórcze – chemikalia przemysłowe stosowanie w uszczelniaczach. Składnik najczęściej stosowany w fast-foodach. Uważaj również na TBHQ – pochodną ropy naftowej, stosowany jako stabilizator w perfumach, żywicach, lakierach. Prowadzi do powstawania guzów żołądka i uszkodzeń DNA.

7. Substancje przeciwzbrylające – chemiczne substancje absorbujące wilgoć i zapobiegające sklejaniu się związków. Dodawane do soli kuchennej, sproszkowanych produktów spożywczych. Często składają się z fosforanów, węglanu, krzemianu, które zawierają aluminium. Aluminium jest związana z chorobą Alzheimera, używana również w szczepionkach.

8. Sztuczne barwniki – syntetyczna petrochemia będąca pochodną ropy naftowej. Według jednej z teorii zakwestionowane barwniki mogą przyczyniać się do rozwoju np. ADHD (zespołu nadpobudliwości psychoruchowej). Sztuczne barwniki kryją się między innymi pod emulgatorami E 102, E 104, E 110, E 122, E 124 i E 129. [4]

9. Emulgatory – karagen, monooleinian polioksyetylenosorbitolu ( polysorbat E-80 ), bromowane oleje roślinne (BVO). Składniki często dodawane do czekolady, mleka, twarogów, lodów, galaretek. BVO pozostają w tkance tłuszczowej przez wiele lat,. Polysorbate 80 występuje także w większości szczepionek.

10. Sztuczne substancje słodzące – aspartam, acesulfam K, sukraloza, Sorbitol, Truvia i oczywiście, sacharyna.

Opracowanie: Agnes
Na podstawie: Naturalnews.com
Źródło: NewWorldOrder.com.pl

PRZYPISY

[1] http://www.cai.org/pl/studia-biblijne/ostrożnie-z-olejami-spożywczymi-olej-canola

[2] http://www.netkobiety.pl/t19977.html

[3] http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,3415944.html

[4] http://www.fakt.pl/Szkodliwe-slodycze-barwniki-ADHD,artykuly,138960,1.html

LEKTURA UZUPEŁNIAJĄCA W “WOLNYCH MEDIACH”

1. http://wolnemedia.net/zdrowie/gorzka-prawda-o-sztucznych-slodzikach/

2. http://wolnemedia.net/zdrowie/substytut-cukru-zwany-slodka-trucizna/

3. http://wolnemedia.net/zdrowie/dlugasna-lista-przeroznych-trujacych-i-nietrujacych-e/


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

  1. Yogipower 26.04.2012 11:27

    Samo zdrowie 🙂

  2. Il 26.04.2012 11:59

    Dodać można jeszcze:
    hemoglobina – czerwony barwnik zrobiony z krwi zwierzęcej, który czasami można spotkać na straganach z …ziołami i przyprawami. Stosowany przy wytwarzaniu krwistoczerwonych rakotwórczych wędlin i mięs.

  3. memento 26.04.2012 12:03

    I w kaszance. 😀

  4. Yogipower 26.04.2012 12:16

    I w czarninie. 😀

  5. Rezz 26.04.2012 13:09

    Należy też zwrócić uwagę na to co jemy, pełno w naszych dietach pustych kalorii, soli, cukru i tłuszczu.

  6. wolnosc 26.04.2012 17:37

    powinno sie podac do sadu telewizje za reklamowanie trucizn … tak czy nie … jak ja bym zareklamowal konopie indyjskie ktore nikogo nie zabily to by mnie zamkneli kur…!!!!

  7. KontrowersyjneKontrowersje 26.04.2012 18:57
  8. dartan 26.04.2012 19:18

    ponad 500 dodatków można spotkać tu:
    http://efakta.w.interia.pl/dodatkidozywnosci.html

  9. xc1256 26.04.2012 21:38

    http://www.food-info.net/uk/e/e100-200.htm wszystkie dodatki, nie wszystkie to trutki ale znacząca większość tak,.

  10. nonnameus 26.04.2012 23:52
  11. wjmm 27.04.2012 18:58

    Fajnie, tylko, że gdybym chciał z tego wszystkiego zrezygnować, to czeka mnie śmierć głodowa…

  12. Raptor 28.04.2012 01:23

    @Il “hemoglobina…”
    Tak, hemoglobina jest z pewnością najgorsza, ponieważ napędza mózgi ludzi, którzy te wszystkie dodatki w niewiadomym celu pompują w tzw. żywność.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.