10 minut o wschodzie słońca

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1327

O wchodzie słońca płynie najsilniejsza energia, którą wyraźnie da się odczuć. Moment, w którym światło się odradza nasze ciało odczuwa w specyficzny sposób. Żadna inna pora nie ma w sobie tyle magii.

Według wielu kultur o wschodzie powietrze wypełnia energia dobroci. Powiązana z harmonią, spokojem, optymizmem, świeżością umysłu. Nie ma lepszej pory niż świt by czerpać życiodajną energię natury. Późne wstawanie jest niezgodne z rytmem biologicznym człowieka.

Pojawienie się słońca blokuje produkcję melatoniny i uruchamia poziom kortyzolu. Gdy wstajemy wcześnie czujemy się rześko, zapas energii i jasność myślenia zachowujemy do wieczora. Badania na dużych populacjach dowiodły, że pora wstawania ma wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Większość z nas ma trudności z porannym wstawaniem. Warto jednak poświęcić kilka dni na 10 minutową terapię o wschodzie słońca. Kto spróbuje, nie pożałuje. Efekty będą zdumiewające.

Metody nauczyłam się wiele lat temu podczas zajęć praktycznych z ajurwedy na Sri Lance. Od tamtej pory powtarzam raz w roku. Lub częściej gdy czuję potrzebę doładowania energetycznego i wzmocnienia.

Terapia 10 minut o wschodzie słońca

Na początek wystarczy 10 minut, optymalnie kwadrans, pół godziny. Cało samo podpowiada kiedy skończyć. Kiedy rytm się wyreguluje wewnętrzny zegar o właściwej porze nas zbudzi.

Wieczorem kładziemy się wcześniej spać, nastawiamy budzik kwadrans przed wschodem słońca. W mojej strefie czasowej dzisiaj słońce wstało o 5:37 a wewnętrzny zegar zbudził mnie tuż przed. Spojrzałam na zegarek była 5:20.

Wychodzimy na zewnątrz w plener – podwórko, park, zagajnik, plaża, brzeg jeziora. Stajemy bosymi stopami na trawie lub piasku z twarzą w kierunku słońca. Oddychamy naturalnie własnym rytmem. Uwagę kierujemy na niebo i odgłosy natury, śpiew ptaków, szum wody, drzew. Ręce unosimy lub opuszczone kierujemy wnętrzem dłoni do słońca. I nic więcej nie robimy. Trwamy w ciszy i zachwycie. Oczy lekko przymknięte lub otwarte – patrzymy na wyłaniające się słońce. O wschodzie promienie słoneczne są przerzedzane przez atmosferę i nie ma ryzyka uszkodzenia wzroku. Fale energii świetlnej poprzez siatkówkę trafią do tylnych płatów mózgu i szyszynki.

Po kilku dniach ze zdumieniem odkryjemy, że świat wokół nas nabrał innych barw. Mamy więcej energii życiowej i harmonii w sobie.

Terapia o wschodzie słońca korzyści dla zdrowia

Promienie słoneczne jednocześnie są falą energii i cząstkami materii. Wszystkie organizmy żywe, rośliny, zwierzęta i ludzie czerpią energię ze słońca. Niedawno odkryto, że melanina ma zdolność energii świetlnej w energetyczne źródło zasilania naszych komórek. [2] Metabolizm glukozy i oddychanie komórkowe mają wyłącznie funkcje biologiczne związane z biomasą, nie z energią. Każda komórka jest odbiornikiem i jednocześnie nadajnikiem informacji elektromagnetycznej. Rytuał witania słońca o wschodzie bez wątpienia regeneruje i wzmacnia.

Korzyści dla zdrowia:

– więcej energii, wyższa wydajność fizyczna i umysłowa;

– lepsze samopoczucie psychiczne, spokój emocjonalny;

– brak napadów głodu, mniejsze zapotrzebowanie na energię z pożywienia;

– poprawa funkcjonowania hormonów, gruczołów wydzielania zewnętrznego, narządów wewnętrznych;

– lepszy metabolizm i praca układu krwionośnego;

– wyeliminowanie oznak zmęczenia oczu, problemów ze snem;

– wyostrzenie intuicji, lepsza pamięć i koncentracja;

– spokojny umysł.

Podczas seansów o wschodzie czerpiemy dużym strumieniem energię z ziemi, słońca i eteru.

Przez tysiące lat człowiek budził się o wschodzie i kładł po zapadnięciu zmroku. Rytmy snu i aktywności są wpisane w nasz zegar biologiczny, ich zaburzenie powoduje kłopoty ze snem, obniżenie odporności i reakcji na stres. Wpadając w naturalny rytm, organizm zacznie wytwarzać wystarczające ilości melatoniny – ważnego hormonu warunkującego kilka ważnych procesów. Jeśli nawet nie stanie się rutyną kilkudniowa terapia przyniesie doskonałe efekty.

Autorstwo: Bogusia della Porta
Źródło: Sekrety-Zdrowia.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ