Сzystki w szczecińskiej ABW

Opublikowano: 18.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 43

Portal, który jako pierwszy napisał o zaproszeniu prostytutki do szczecińskiej delegatury agencji, teraz donosi, iż wyciągnięto daleko idące konsekwencje wobec winnych. „Jeden z funkcjonariuszy wyrzucony ze służby, szef ochrony zdegradowany na stanowisko dyżurnego, naczelnik wydziału przeniesiony do Poznania” – pisze „Onet”.

W maju „Onet” opisał „aferę z prostytutką”: jeden z funkcjonariuszy miał zaprosić ją do szczecińskiej siedziby agencji, w dodatku wpuszczono ją do pomieszczenia służby dyżurnej. Tam znajdował się sejf z bronią i amunicją, dane osobowe funkcjonariuszy (także ich prywatne telefony i adresy), a także dokumenty z niejawnymi informacjami. Po wizycie następnego dnia rano znaleziono tam zużytą prezerwatywę oraz ślady organiczne. Zabezpieczono monitoring. Wydarzenie miało miejsce na jesieni 2019 roku, ale Onet jako pierwszy napisał o tym w maju br.

„Jak wynika z naszych informacji, do dzisiaj nikt nie zweryfikował kim była ta kobieta, dla kogo pracuje i z kim utrzymuje kontakty. Nie sprawdzono też taksówkarza, który przywiózł i odwiózł kobietę” – można było przeczytać w tekście.

W maju portal informował, że odpowiedzialni nie ponieśli konsekwencji. ABW w odpowiedzi na publikację Onetu wydała oświadczenie, w którym utrzymywała, że „jednego z wartowników ochraniających budynek ABW w Szczecinie odwiedziła znajoma mu osoba, której personalia są znane ABW. Osoba ta nie jest prostytutką”. Dodano, że osoba ta nie przebywała w pomieszczeniu z wrażliwymi danymi, a winnych rozliczono już w postępowaniu dyscyplinarnym. „Publikacje opisują wydarzenia z października 2019 roku w sposób nieprawdziwy” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.

Teraz jednak według informacji Onetu „pojawiły się nowe fakty (…). Wyciągnięto konsekwencje wobec osób zamieszanych w całą aferę. Funkcjonariusz, który zaprosił prostytutkę do wydziału, został wyrzucony z ABW. Szefa ochrony zdegradowano na stanowisko dyżurnego. Natomiast naczelnika szczecińskiego wydziału przeniesiono na stanowisko wicedyrektora ABW w Poznaniu”.

Agencja nie chciała komentować zmian kadrowych.

Według informatorów „Onetu” wobec funkcjonariusza, który miał zaprosić prostytutkę do siedziby ABW, konsekwencje natychmiast próbował wyciągnąć naczelnik wydziału. Nie uwierzył w tłumaczenia, że tajemniczą kobietą, która odwiedziła delegaturę, była jego kuzynka. Wszczął postępowanie dyscyplinarne, jednak miało ono zostać zablokowane. Interweniować w tej sprawie miał dyrektor ABW w Gdańsku.

„Część funkcjonariuszy obawia się, że ich dane mogły zostać ujawnione lub przekazane nieuprawnionym osobom. Nieoficjalnie wiadomo, że tego funkcjonariusza, oprócz kontaktów służbowych z dyrektorem delegatury ABW w Gdańsku, łączą też kontakty towarzyskie” – stwierdziło w publikacji źródło „Onetu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o