Сzystki w szczecińskiej ABW

Opublikowano: 18.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1183

Portal, który jako pierwszy napisał o zaproszeniu prostytutki do szczecińskiej delegatury agencji, teraz donosi, iż wyciągnięto daleko idące konsekwencje wobec winnych. „Jeden z funkcjonariuszy wyrzucony ze służby, szef ochrony zdegradowany na stanowisko dyżurnego, naczelnik wydziału przeniesiony do Poznania” – pisze „Onet”.

W maju „Onet” opisał „aferę z prostytutką”: jeden z funkcjonariuszy miał zaprosić ją do szczecińskiej siedziby agencji, w dodatku wpuszczono ją do pomieszczenia służby dyżurnej. Tam znajdował się sejf z bronią i amunicją, dane osobowe funkcjonariuszy (także ich prywatne telefony i adresy), a także dokumenty z niejawnymi informacjami. Po wizycie następnego dnia rano znaleziono tam zużytą prezerwatywę oraz ślady organiczne. Zabezpieczono monitoring. Wydarzenie miało miejsce na jesieni 2019 roku, ale Onet jako pierwszy napisał o tym w maju br.

„Jak wynika z naszych informacji, do dzisiaj nikt nie zweryfikował kim była ta kobieta, dla kogo pracuje i z kim utrzymuje kontakty. Nie sprawdzono też taksówkarza, który przywiózł i odwiózł kobietę” – można było przeczytać w tekście.

W maju portal informował, że odpowiedzialni nie ponieśli konsekwencji. ABW w odpowiedzi na publikację Onetu wydała oświadczenie, w którym utrzymywała, że „jednego z wartowników ochraniających budynek ABW w Szczecinie odwiedziła znajoma mu osoba, której personalia są znane ABW. Osoba ta nie jest prostytutką”. Dodano, że osoba ta nie przebywała w pomieszczeniu z wrażliwymi danymi, a winnych rozliczono już w postępowaniu dyscyplinarnym. „Publikacje opisują wydarzenia z października 2019 roku w sposób nieprawdziwy” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.

Teraz jednak według informacji Onetu „pojawiły się nowe fakty (…). Wyciągnięto konsekwencje wobec osób zamieszanych w całą aferę. Funkcjonariusz, który zaprosił prostytutkę do wydziału, został wyrzucony z ABW. Szefa ochrony zdegradowano na stanowisko dyżurnego. Natomiast naczelnika szczecińskiego wydziału przeniesiono na stanowisko wicedyrektora ABW w Poznaniu”.

Agencja nie chciała komentować zmian kadrowych.

Według informatorów „Onetu” wobec funkcjonariusza, który miał zaprosić prostytutkę do siedziby ABW, konsekwencje natychmiast próbował wyciągnąć naczelnik wydziału. Nie uwierzył w tłumaczenia, że tajemniczą kobietą, która odwiedziła delegaturę, była jego kuzynka. Wszczął postępowanie dyscyplinarne, jednak miało ono zostać zablokowane. Interweniować w tej sprawie miał dyrektor ABW w Gdańsku.

„Część funkcjonariuszy obawia się, że ich dane mogły zostać ujawnione lub przekazane nieuprawnionym osobom. Nieoficjalnie wiadomo, że tego funkcjonariusza, oprócz kontaktów służbowych z dyrektorem delegatury ABW w Gdańsku, łączą też kontakty towarzyskie” – stwierdziło w publikacji źródło „Onetu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.