W co gra przemysł farmaceutyczny?

Opublikowano: 12.01.2013 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 870

Jednym z najbardziej mglistych obszarów współczesnej nauki są badanie genetyczne oraz farmakogenetyka. Dziedziny te dają wielką nadzieję dla ludzkiego zdrowia i “lepszego” rozwoju społeczeństwa. Jednak, tak jak i w wielu innych płaszczyznach, przedsięwzięcia tego typu nękane są przeciwstawnymi ideologiami politycznymi i filozoficznymi, a także żelazną już zasadą kierowania się interesami korporacyjnymi.

Musimy być bardzo ostrożni, kiedy przyglądamy się promowanym dziś programom badawczym i zasadom dokonywania odkryć w nauce, zwłaszcza w takich dziedzinach jak genetyka czy farmakogenetyka.

Przemysł farmaceutyczny przez lata twierdził, że zaburzenie takie jak autyzm ma podłoże genetyczne, idąc nawet tak daleko, aby sugerować, że to “oni” jako pierwsi odkryli gen, który go wywołuje. Podobnie w zakresie zaburzeń psychicznych, takich jak np. schizofrenia, wysuwana jest teza o jej dziedziczeniu oraz względach genetycznych. Jednak bliższa analiza dowodów, która powinna rzekomo wspierać te fakty, pokazuje wnioski dokładnie odwrotne. W rzeczywistości, większość tego typu chorób i zaburzeń ma charakter środowiskowy, są wywoływane chemicznie lub w wyniku osobistej “historii” doświadczeń.

Zgodnie z jedną z teorii, genetyka wykorzystywana jest dziś do uzasadniania ograniczeń i kontroli populacji, autorytaryzmu i “władzy” elity nad masami. Wiele odkryć z jej dziedziny były i nadal są trzymane z dala od opinii publicznej, podczas gdy co bardziej “fantastyczne” odkrycia promowane są w mediach na szeroką skalę i wchodzą do codziennego dyskursu. To oczywiście nie jest przypadek.

Musimy zrozumieć najnowsze odkrycia i późniejsze konsekwencje dla osób fizycznych, firm farmaceutycznych i przemysłu zdrowia w ogóle. Najnowsze badania (skutecznie blokowane przez korporacje) pokazują, iż firmy farmaceutyczne mogą być odpowiedzialne za wzrost przemocy, samobójstw i urazów psychiczny u wielu członków populacji.

Wszystko to za sprawą m.in. na pozór tajemniczo brzmiących enzymów typu CYP450, które wiązane są z produktami farmaceutycznymi. Konsekwencją tego jest nadmierne prawdopodobieństwo działań niepożądanych, co gorsza nie do końca możliwych do przewidzenia. Jedna z hipotez próbuje uzasadniać wzrost przemocy i przestępczości w USA poprzez wprowadzanie na amerykański rynek powszechnie dostępnych leków, których skutki uboczne nie są kontrolowane. Oczywiście taki poziom wiedzy nie może być reprezentatywny dla całej populacji, to byłoby sprzeczne z interesami największych graczy przemysłu farmaceutycznego.

Autor: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy

BIBLIOGRAFIA

1. http://www.abovetopsecret.com/forum/thread773457/pg1

2. http://www.cchrint.org/2012/07/20/the-aurora-colorado-tragedy-another-senseless-shooting-another-psychotropic-drug/

3. http://www.activistpost.com/2011/11/psychiatric-drugs-school-violence-and.html


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

  1. dartan 12.01.2013 13:33

    farmację trzeba zapperem przegnać
    http://www.zapper.famfart.pl/index.html

  2. lboo 12.01.2013 14:16

    Wydaje mi się że Hulda Clark opublikowała wyniki swoich badań nie patentując ich czy nie sprzedając jakiejś korporacji nie po to żeby potem ktoś sprzedawał za 2300 zł elektronikę wartą 200 zł.

    Podejście takie samo jak przemysłu farmaceutycznego. Wycisnąć z naiwnego pacjenta ile się tylko da.

  3. dartan 12.01.2013 14:42

    praemysł farmaceutyczny już sobie grobowiec wybudował.
    Jak się będzie czuł przy rozkładzie?
    http://www.nieznany.pl/advanced_search_result.html?keyword=zwyci%C4%99stwo%20nad%20rakiem&polskawe=1&sort=20a

  4. Il 12.01.2013 15:56

    przemysł farmaceutyczny wykorzystywał i wykorzystuje zbrodnicze doświadczenie “doktora” mengele i jego uczniów (również tych współczesnych uczniów)

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele#cite_note-8

  5. Vesla 13.01.2013 10:54

    Banda i tyle. Pamiętam jak kilka lat temu lekarz przekonywał mnie o świetnej szczepionce 5 w jednym dla mojego synka. I dałem się przekonać bo nic nie wiedziałem o działaniach tych bandytów. Później się okazało, że była to jedna z tych szczepionek które testowano w Polsce na dzieciach. Na szczęście mały nie miał żadnych efektów ubocznych. I mam nadzieję, że mieć nie będzie.

  6. jagodzianka 13.01.2013 21:32

    Tajemniczy enzym CYP450 to nie jest żadna tajemnica, żaden typ – to białko znajdujące się w błonie mitochondrialnej odpowiedzialne m.in. za oddychanie komórkowe czy procesy detoksykacyjne (czyli wiązanie leków)… “Konsekwencją tego jest nadmierne prawdopodobieństwo działań niepożądanych, co gorsza nie do końca możliwych do przewidzenia. ” – konsekwencją czego konkretnie? Enzymu CYP450? Nie rozumiem, autorze – proszę o wyjaśnienie
    przemysł farmaceutyczny jest be, ale nie bądźmy be pisząc jak różne mainstreamowe g…. . Miarą jakości wolnych mediów jest moim zdaniem nie sianie paniki i dodawanie zbędnej tajemniczości…
    Właściwie to moja pierwsza uwaga do jakiegokolwiek artykułu na WM. Pozdrawiam! 🙂

  7. dartan 15.01.2013 16:45

    @Brenecka – nic nie borę – szkoda?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.