Wysyp Kinder Niespodzianek w Niemczech

Opublikowano: 07.01.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Czegoś takiego jeszcze nie było. W Niemczech morze wyrzuciło na brzeg tysiące Kinder Niespodzianek. Mieszkańcy niemieckiej wyspy Langeog ujrzeli na plaży nietypowy widok. Cały brzeg został zasypany plastikowymi kapsułami z niespodzianką w środku — informuje Associated Press.

Podejrzewa się, że przedmioty były przewożone w pojemniku na statku towarowym zmierzającym do miasta Bremerhaven i zostały zgubione podczas sztormu.

„Zbieramy wszystkie te jajka, żeby oczyścić plażę” — poinformowała Sabine Birkfeld, pracownica lokalnego przedszkola, która przyprowadziła ze sobą 27 „bardzo produktywnych wychowanków”. „Dzieci przyniosły już dużo worków z jajkami, i końca nie widać”.

Według danych stacji radiowej NDR na brzegu znaleziono także elementy konstruktora LEGO oraz inne przedmioty — m.in. kable sieciowe i plastikowe reklamówki.

Burmistrz Langeoga Uwe Garrelsp powiedział, że na widok zasypanej Kinder Niespodziankami plaży najpierw pomyślał, że to jakiś cud, a dopiero potem zrozumiał, że tak naprawdę jest to poważny problem. „To już nie jest śmieszne. Oznacza to ogromny uszczerbek dla środowiska i jest bardzo szkodliwe dla zwierząt” — wyjaśnił burmistrz.

Według danych przedstawiciela lokalnej służby turystycznej Thomasa Priee mieszkańcy Langeoga i turyści zbierali jajka przez cały czwartek i piątek. Oczyszczany teren to 500 metrów plaży.

Źródło: pl.SputnikNews.com

TAGI:

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
1 wypowiedź

  1. niewolnik 07.01.2017 12:00

    Jakie modlitwy takie dary.