Czy strony religijne cieszą się popularnością?

Opublikowano: 06.11.2014 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 902

Co dziesiąty polski internauta odwiedza strony o tematyce religijnej (11 proc. użytkowników sieci). Połowa internautów, którzy je przeglądają, to osoby w wieku od 15 do 34 lat (49 proc.). Jedna czwarta (26 proc.) deklaruje wykształcenie wyższe. Co piąty użytkownik sieci interesujący się tymi serwisami (21 proc.) mieszka w województwie małopolskim lub podkarpackim – wynika z danych firmy Gemius.

Na początku listopada Polacy odwiedzają groby najbliższych. W mediach wiele miejsca poświęca się dyskusjom o sensie życia i śmierci. Pojawiają się wtedy również pytania dotyczące wiary. Analitycy Gemiusa postanowili przeanalizować strony o tematyce religijnej. Które z nich są najbardziej popularne? Kim są internauci zainteresowani treściami związanymi z wiarą? Kiedy serwisy religijne cieszą się największym zainteresowaniem? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na infografice przygotowanej przez Gemiusa.

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron WWW i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl.

Źródło: PL Delfi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.