Tworzenie diamentów ze smogu

Opublikowano: 26.07.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1207

Pekin to nie tylko stolica Chin, ale również miasto o bardzo wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza. Ludzie coraz częściej chorują, a władze miasta starają się jak tylko mogą aby pomóc obywatelom. W ostatnim czasie dla mieszkańców pojawiło się światełko nadziei w walce ze smogiem. Projekt wieży Daana Roosegaarda zmniejsza poziom zanieczyszczenia powietrza.

Architekt w trakcie jednej z podróży do Chin wpadł na genialny pomysł stworzenia wieży działającej na zasadzie dużego filtra. Wieża zasysa powietrze do wnętrza konstrukcji, filtruje je wydając czyste powietrze. Cały pył, jaki został wchłonięty pod wysokim ciśnieniem, jest przetwarzany w diamenty. Pomysł jest świetnym rozwiązaniem dla miasta. Co więcej, diamenty powstałe w procesie przetworzenia używane są do produkcji biżuterii, która ma pokryć budowę kolejnych wież w mieście.

Obecnie wieża znajdują się w okolicach placów zabaw i parków. Dzięki temu rozwiązaniu jakość powietrza uległa znacznej poprawie, rzędu 75% w stosunku do pozostałych części miasta.

Niestety oficjalne informacje nie podają kosztów utrzymania wież i ich konserwacji.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. nemoein 26.07.2016 14:29

    Bejing to nic innego jak Pekin – stolica chin, można to poprawić 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.