Sztuczna inteligencja zastąpi menedżerów

Opublikowano: 11.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Największy na świecie fundusz hedgingowy buduje oprogramowanie do automatyzacji codziennego zarządzania firmą, w tym zatrudniania, zwalniania i innych strategicznych decyzji.

Bridgewater Associates posiada zespół programistów pracujących nad projektem, którzy na wniosek założyciela miliardera Raya Dalio mają się upewnić, że firma będzie działać według jego wizji nawet jeśli go już nie będzie, poinformował „Wall Street Journal”.

„Rolą wielu ludzi pozostających w firmie nie będzie dokonywanie indywidualnych wyborów, ale projektowanie kryteriów, według których system będzie podejmował decyzje i interweniowanie gdy coś nie działa” – napisał dziennik, który przeprowadził rozmowy z pięcioma byłymi i obecnymi pracownikami.

Firma, która zarządza 160 miliardami dolarów stworzyła na początku 2015 roku firmę Systematized Intelligence Lab będącą zespołem programistów specjalizujących się w analityce i sztucznej inteligencji. Grupa kierowana jest przez Davida Ferrucci, który wcześniej prowadził projekt rozwoju IBM Watson, superkomputera, który pokonał w 2011 roku ludzi w Jeopardy.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

TAGI: ,

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
2 komentarze

  1. replikant3d 11.01.2017 16:56

    ,,Skynet,,coraz bliżej…

  2. przebrzydly chlop 11.01.2017 19:29

    Przypominają mi się wojny ekonomiczne z „Czarnych oceanów” Jacka Dukaja.