Poważne skutki emigracji zarobkowej

Opublikowano: 12.01.2008 | Kategorie: Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1323

„Polska” alarmuje: emigracja „za chlebem” ma coraz poważniejsze skutki demograficzne. Znajduje się wśród nich gwałtowne zwiększanie się liczby rozwodów.

Zdaniem gazety sędziowie, psycholodzy i socjolodzy są zgodni: jedną z głównych przyczyn lawinowo rosnącej liczby rozstań jest emigracja zarobkowa. W rozłące żyje obecnie około pół miliona polskich małżeństw, w ciągu najbliższych dwóch lat ich liczba może wzrosnąć o kolejne 200 tys. To trudna próba, zwłaszcza, że wyjeżdżający do Anglii i Irlandii od początku zakładają, że zostaną tam co najmniej trzy lata.

Zdaniem demografów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozwodem zakończy się 30% „emigracyjnych” związków. Najczęstszym powodem jest zdrada, choć zdarza się także, że jeden z małżonków odkrywa, że bez tego drugiego żyje mu się lepiej. Tym, którym zależy na utrzymaniu rodzin, specjaliści radzą: powinni kontaktować się codziennie (telefonicznie lub e-mailem), spotykać tak często jak to możliwe, a wspólnych rozmów nie koncentrować na kwestiach związanych z pieniędzmi.

Z danych GUS dla ogółu rozwodów wynika, że w 75% przypadków pozew wnoszą kobiety, oraz że prawie trzy razy częściej rozwodzą się mieszkańcy miast niż wsi.

Źródło: Obywatel


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.