Rakotwórcza substancja w produktach firmy Danone

Opublikowano: 20.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Firma Danone wycofuje część swoich produktów z rumuńskich sklepów – okazuje się, że w mleku jednego z jej dostawców wykryto rakotwórczą substancję pochodzenia pleśniowego, aflatoksynę. Jak zapewniają przedstawiciele tej firmy, sprzedawane w Polsce produkty Danone są w 100 proc. bezpieczne.

Po stwierdzeniu obecności substancji aflatoksyna M1 w mleku dostarczanym przez jednego z rolników rumuńskich, której ilość w mleku przekraczała standardy unijne, Danone Rumunia natychmiast wstrzymał przyjmowania mleka z tego gospodarstwa.

Prewencyjnie z rumuńskiego rynku wycofano 75 ton produktów, które mogły powstać z zakażonego mleka.

Skąd aflatoksyna w mleku? Substancja ta trafiła do mleka, gdy krowy skonsumowały paszę zanieczyszczoną pleśnią. Dla ludzi aflatoksyny uznawane są za związki o najsilniejszym działaniu rakotwórczym. Powodują nowotwory wątroby.

A co z produktami sprzedawanymi w Polsce? Przedstawiciele koncernu zapewniają, że nie mamy się czego obawiać.

„Danone w Polsce używa do produkcji wyłącznie mleka z polskich gospodarstw. Firma na co dzień blisko współpracuje ze wszystkimi swoimi dostawcami w celu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa mleka. Produkty w Polsce pozostają w 100 proc. bezpieczne.” – czytamy w komunikacie firmy Danone.

Źródło: Ekologia.pl

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane lub wykupione przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
5 komentarzy

 1. MamDosc 20.03.2013 08:51

  Bla,Bla,Bla na zdrowie .

 2. Prometeusz 20.03.2013 11:34

  Aflatoksyna? Mniam-mniam smacznego. Nie ma to jak pasteryzowane/UHT mleczko…

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 3. danush 20.03.2013 19:55

  Już dawno pożegnałem produkty Danone,Nestlee i jeszcze kilka.Kiedyś na YouTube zobaczyłem film „Zielonooka piękność”.Doszło do mnie co trzeba zrobić.A tak na marginesie -cudny,pogodny,komediowy film Z WIELKIM PRZESŁANIEM.

 4. matimozg 20.03.2013 20:57

  Jedno wielkie gowno jest w tych danonkach. Skrobia modyfikowana, syrop glukozowo-fruktozowy na to przede wszystkim warto zwrócić uwagę.

 5. manriusz 21.03.2013 09:45

  Jak to się mogło stać !!! Przecież firmy tak dbają o zdrowie swoich konsumentów.
  Na poważnie, to jak to możliwe że firma znalazła ten środek w finalnym produkcie a nie w mleku z gospodarstwa? Nie robią testów przed przyjęciem, tylko zlewają wszystko razem? W takim razie skąd wiedzą które gospodarstwo zawiniło? Kolejny blamaż firm żywnościowych. Strach cokolwiek kupić bo nie wiadomo co tam jest.