Holandia zamknie więzienia z braku przestępców?

Opublikowano: 11.01.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 730

Holenderski Sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa publicznego i sprawiedliwości Fred Teeven poinformował, że rząd planuje zamknąć 8 zakładów karnych i zlikwidować 1200 miejsc pracy w więziennictwie. Powodem jest spadająca liczba przestępstw.

Od lat 1990. nastąpił bardzo poważny spadek liczby popełnianych przestępstw. W Holandii jest obecnie 14 tysięcy więźniów na 16 tys. miejsc. Resort prognozuje, że trend spadkowy będzie się utrzymywać.

Ratunkiem dla niderlandzkiego więziennictwa może stać się Belgia. Oba kraje pracują nad porozumieniem, które umożliwiłoby przeniesienie belgijskich więźniów do Holandii.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

  1. smerf 11.01.2012 10:27

    Może poluzują polskie więzienia biorąc pod swoją opiekę nadprodukcję skazanych przez polskie sądy? Zwłaszcza tych skazanych za niealimentację, kierowanie “pod wpływem” (rowerzyści) czy posiadanie resztek jointa w szklanej fifce.
    Od razu poprawią się warunki w celach dążąc do tych, jakie przewiduje norma dla skazanego, a nie jak jest teraz, że skazani gniotą się i gryzą jak szczury na paru metrach kwadratowych.
    Będzie i huminitarniej (skazany też człowiek) i oszczędniej (w warunkach polskiego budżetu).

  2. forest 11.01.2012 10:57

    @smerf

    a ja slyszalem, ze w polskim pierdlu cacy jest. sie nie znam, sie klocic nie bede.

    @wiktor-x

    no z ust mych wyjete!

  3. Question 11.01.2012 15:15

    wiktor-x. no tak, tylko że takie rozwiązanie byłoby nieludzkie.
    Holandia uznaje ludzkie rozwiązania dlatego teraz będzie importować więźniów z innych krajów, gdzie to PRAWO tworzy ich więcej, a nie np. wychowanie rodziców czy tzw. ulicy.

  4. maleczka 11.01.2012 17:12

    ale cos w tym jest ze wolnosc nie sprzyja agresji…tylko tlumienie daje taki efekt!!! widze po moich dzieciach!!! a moze mam madre dzieci… :)ale w zasadzie na jedno wychodzi moge sobie i rodzinie podziekowac bo jako nastolatki tylko potwierdzily oja teze o wolnosci i agresji!!! czyli jest na rzeczy i to bardzo! ot co!!!

  5. nick 11.01.2012 17:39

    Wreszcie pozytywna wiadomość ze świata.
    Łażenie po ulicy w Holandii jest bezpieczne, a prawo nierestrykcyjne, łagodne.
    Jaki z tego wniosek?

  6. jedrek 11.01.2012 21:57

    w polsce brakuje więzień rząd powinien wydzierżawić dla siebie.Tam będą lepiej traktowani.

  7. bartosz_kopan 11.01.2012 23:35

    @wiktor-x
    W Holandii grzyby halucynogenne od 31.12.2008 nie są już dostępne w sprzedaży.

    @maleczka
    Chyba masz rację, mnie jako nastolatkowi również niczego nie zabraniano, nie jednego się próbowało 😉 , a mimo wszystko człowiek nie zatracił się w niczym.
    A owoc zakazany zawsze najlepiej smakował.

    Co do samej Holandii, myślę że duże znaczenie ma tutaj prowadzona polityka społeczna i edukacja “od podstaw”. Zresztą najwięcej agresji i frustracji budzi poczucie braku czegoś, co wmówiono że jest Ci potrzebne.
    Nic tylko brak przykład, ale u nas problemy sięgają duuuużo dalej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.