Obumarło ponad 70% japońskiej rafy koralowej

Opublikowano: 19.01.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 886

Koralowce szybko odczuły wzrastającą temperaturę oceanów. W zeszłym roku padły już informacje o największym blaknięciu rafy koralowej w historii. Teraz okazuje się, że proces ten nadal postępuje, zmierzając dalej na północ. W wyniku tego trzech czwartych japońskiej rafy koralowej już nie ma.

Badania rafy koralowej w 35 różnych miejscach w pobliżu Japonii wykazały, że około 70,1% koralowców obumarło z powodu wyjątkowo wysokiej temperatury wody, doświadczonej podczas letnich miesięcy ubiegłego roku.

Średnie temperatury w okresie od czerwca do sierpnia, w okolicach Okinawy, oscylowały wokół 30 stopni Celsjusza. Podczas gdy naukowcy odkryli, że ponad 70% rafy już obumarło, co najmniej 90% jest w trakcie tego procesu. Oznacza to, że jeśli temperatura w krótce nie spadnie, większość raf zniknie.

Coraz więcej światowych raf koralowych, niektórych z najbardziej bioróżnorodnych siedlisk na świecie, umiera. Ich odrodzenie może potrwać nawet do 10 lat, ale bazując na najnowszych faktach, mogą nie mieć wystarczającego czasu, by powrócić kiedykolwiek.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 19.01.2017 11:28

    A nie przypadkiem od plutonu czy innych (niekoniecznie radioaktywnych) metali ciężkich?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.