Obcokrajowcy napastowali kobiety w Insbrucku

Opublikowano: 06.01.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Policja austriackiego miasta Innsbruck poszukuje grupę mężczyzn „o zagranicznym wyglądzie” po skargach kobiet na molestowania seksualne w noc sylwestrową – podaje miejscowa gazeta „Tiroler Tageszeitung”.

Łącznie do policji zgłosiło się 19 kobiet, większość z których ma od 19 do 25 lat. Zgłaszały napastowania ze strony grupy składającej się z dziesięciu obcokrajowców w centrum Innsbrucku. Mężczyźni otaczali je i chwytali za piersi i dotykali krocza.

Działo się to w odstępie czasowym między 23:30 a 1:30, kiedy na ulicy było szczególnie dużo ludzi. Niektóre ataki zostały zarejestrowane przez kamery monitoringowe, lecz z powodu złej jakości obrazu na razie nie udało się ustalić tożsamości napastników. Poszkodowane próbowały sfotografować przestępców, lecz nie udało im się zrobić zdjęć dobrej jakości. Wśród napastowanych znalazło się pięć Austriaczek, trzy Włoszki, dwie Niemki i jedna Szwajcarka.

„Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy. Udało nam się dokładnie ustalić, że mężczyźni byli obcokrajowcami. Prowadzimy śledztwo” — podkreślił rzecznik miejscowej policji Ernst Kranebitter.

Jak podaje „Tiroler Tageszeitung”, powołując się na szefa policji Martina Kirchlera, zgodnie z większością skarg napastnicy pochodzą z Azji Środkowej lub Południowej lub z Afryki Północnej.

Jak podają media, zdarzenie w Innsbrucku przypomniało o wydarzeniach sprzed roku, kiedy w noc sylwestrową migranci atakowali kobiety w Kolonii i innych niemieckich miastach. Wówczas zostało poszkodowanych ponad 1200 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com

TAGI: , ,

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
2 komentarze

  1. replikant3d 06.01.2017 22:05

    Niemcy już załatwione. kolej na bratni naród Austrię. Wkrótce będą mieli to samo co niemiaszki.

  2. BrutulloF1 07.01.2017 08:38

    Czasami mam wrażenie, że to jest jakaś ustawka z tym sylwestrem. Tak, żeby po wkurzać białych, i żeby się zaczęło.