„Niepubliczne” konsultacja Ministerstwa Finansów

Opublikowano: 23.06.2016 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 785

W imieniu Ministerstwa Finansów ogłaszamy, że trwają właśnie konsultacje publiczne ustawy hazardowej. Jak poinformował resort Fundację Panoptykon, „w ramach konsultacji projekt został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji [w zakładce „Komitet Stały Rady Ministrów” – przyp. FP]. Od tej chwili mogą Państwo przedstawiać swoje uwagi, opinie czy też propozycje usprawnień”. Z tego zaproszenia niechybnie skorzystamy, ale też zaryzykujemy tezę, że ministerstwo przyjmie też opinie wysłane przez innych. Zachęcamy do podjęcia próby!

A pisząc całkiem poważnie, ministerstwo nie ogłosiło formalnie konsultacji publicznych. Potencjalnie zainteresowani nie wiedzą więc, w jakim terminie powinni przygotować opinię i czy ministerstwo w ogóle się z nią zapozna. O trwaniu konsultacji można się bowiem dowiedzieć jedynie, pytając ministerstwo lub – od tej chwili – za pośrednictwem Panoptykonu. Bez cienia satysfakcji ogłaszamy więc konsultacje publiczne projektu dotyczącego tak fundamentalnej dla wolności słowa kwestii jak blokowanie stron internetowych i utworzenie Rejestru Stron Niedozwolonych.

Kilka lat temu Ministerstwo Finansów znalazło się w centrum burzy, jaką wywołał bardzo podobny projekt zakładający powstanie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. Resort powinien wyciągnąć z tego lekcję i zaprosić przeciwników blokowania stron internetowych (doskonale przecież ministerstwu znanych!) oraz innych zainteresowanych do stołu i wspólnie porozmawiać o problemie. Zamiast tego resort prowadzi „niepubliczne” konsultacje. Projekt wciąż jest jednak na bardzo wczesnym etapie prac, nie jest więc za późno na dobrą zmianę.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.