Piramida w Północnej Dakocie

Opublikowano: 18.04.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1239

Zlokalizowano ją na zupełnym odludziu, w niezamieszkanej okolicy w Północnej Dakoty, jednego z najsłabiej zaludnionych stanów USA. Najbliżej znajduje się niewielkie miasteczko o nazwie Nekoma. Stamtąd wystarczy podjechać 1,4 mili by zobaczyć ogromną betonową piramidę.

Stanley R. Mickelsen Safeguard Complex – taką nazwę nosi opuszczony kompleks wojskowy położony w okolicach miasta Nekoma w Północnej Dakocie. Został on nazwany na cześć generała głównodowodzącego amerykańskimi wojskami powietrznymi. Kompleks wyróżnia się na tle setek podobnych obiektów na terytorium USA i za granicą ze względu na niezwykłe konstrukcje, które można znaleźć na jego terenie. Największe zainteresowanie budzi przede wszystkim budynek radaru, który do złudzenia przypomina egipskie piramidy.

Kompleks został zbudowany w roku 1975 jako kolejny element wielkiego systemu obrony przeciwlotniczej Stanów Zjednoczonych mających zabezpieczyć terytorium USA przed atakiem ze strony Sowietów. Na wyposażeniu znajdowało się około 100 rakiet antybalistycznych różnego typu. Przestrzeń powietrzna była nieustannie skanowana w celu wykrycia wszelkich możliwych zagrożeń nadlatujących w kierunku terytorium USA.

Dlaczego zdecydowano się na kształt piramidy? Nie wiadomo, faktem jest jednak, że obiekt pochłonął miliony dolarów, ale był wykorzystywany przez zaledwie rok. Wkrótce bowiem po jego otwarciu cały program zawieszono a następnie kompleks został zamknięty. W ten oto sposób zostały nam tylko zdjęcia i pytanie: po co?

Gdyby ktoś chciał obejrzeć aktualne zdjęcia kompleksu to można je zobaczyć za pomocą Google Street View, współrzędne: 48° 35′ 21.91″ N, 98° 21′ 24.26″ W

Autor: Victor Orwellsky
Na podstawie: dailymail.co.uk
Źródło: kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Collega 18.04.2014 11:48

    Zauważcie, że jest to piramida ze ściętym stożkiem…

  2. miarara 18.04.2014 14:56
  3. bartolomeo 18.04.2014 21:27

    Warto porównać tą piramidę na google maps z Wielką Piramidą w Gizie. Ta druga jest o niebo większa. Bok Wielkiej Piramidy ma 230 m podczas gdy tej (szacuję ze zdjęcia satelitarnego) ok. 35-40 m.

  4. ZIWK 20.04.2014 13:47

    Kształt piramidy narzuca się sam – jako inżyniersko “eleganckie” rozmieszczenie zespołu 4 anten (to te okręgi widoczne na ścianach) – każda o kącie obserwacji 90 stopni.
    Dzięki temu tworzą zwarty zespół obejmujący cały nieboskłon. Dodatkowo duża płaszczyzna żelbetu – zapewne gęsto zbrojonego – daje elektryczną “przeciwwagę” dla anteny zwiększając jej skuteczność i wzajemnie ekranując anteny od siebie.

    Bardziej mnie intrygują podziemia – szczególnie budynek z płaskim okrągłym dachem – na południe od od anteny – prowadzi tam ukryta przed przypadkowym obserwatorem droga – pomiędzy nim, a “piramidą” i pole z prostokątnymi obiektami na północ.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.